Antalya

Recenze Antalya

Adresa:  ANTALYA, Turecko
GPS: +36° 53′ 1.96″, +30° 42′ 15.06″

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Město dostalo přívlastek „Centrum tureckého turismu“. Jak už název napovídá, je zde velké množství lákadel pro všechny tipy turistů. Své si najdou milovníci koupání a slunění, zábavy je tu také dost a kdo patří k milovníkům historie, je zde správně také. Antalya je centrem celé Turecké riviéry a je to na první pohled znát. Ale pozor, Antalya není Alanya, ta druhá jmenovaná je mnohem menší a zhruba o 100 kilometrů dál.

Přístupnost: 
Tak tady je volba jasná. Do Antalye nejlépe letadlem. Pro ty, kteří se bojí létání existuje alternativa. Můžete jet autem, je to „pouhých“ 2500 kilometrů. Myslíme, ale, že tím letadlem to bude jak bezpečnější, tak nesrovnatelně rychlejší.

Vhodné pro: 
Tady se nebude nudit nikdo. Město má tisíc tváří a tak si najde každý to své. Samozřejmě sem míří nejvíce lidí za sluncem, ale staré město je tak fascinující, že ten kdo jednou vstoupí, chce se opět vrátit. Pokud s sebou vezmete děti, nedostanete je dobrovolně z vody. Je tu prostě krásně.

Celkový dojem:
Město žije. Někdy je ale turistů až moc. Třeba na plážích bývá narváno a tak je lepší si připlatit za soukromou pláž, kde se nebudete muset bát, že Vám někdo zalehne Vaši deku, protože jinde nebude místo 🙂 Co se týká okolí, tak nabízíme třeba město Side, je vzdálené zhruba 80 km, ale rozhodně stojí za návštěvu.

Rok návštěvy: 2012

Recenze byla vytvořena ve spolupráci se serverem Travelportál.cz nabízející na výběr zájezdy předních českých cestovních kanceláří. Dovolená Antalya podle vašich představ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *