Alanya

Recenze Alanya

Adresa:  ALANYA, Turecko
GPS: +36° 32′ 45.54″, +31° 59′ 53.15″

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Alanya je součástí Turecké riviéry, leží v podstatě na jeho okraji. A tak se sem sjíždí mnoho turistů z celého světa. Městu vévodí hrad, který tak tvoří přirozený předěl mezi městem a mořem. Oproti Antalyi, městu podobnému názvem, se však vyznačuje spíše „normálností“. Je zde sice jakési centrum, ale není to to klasické, co známe například z obřích turistických destinací. Přesto má město své nezapomenutelné kouzlo,

Přístupnost: 
Tak tady je volba jasná. Do Alanye nejlépe letadlem. Pro ty, kteří se bojí létání existuje alternativa. Můžete jet autem, je to „pouhých“ 2500 kilometrů. Myslíme, ale, že tím letadlem to bude jak bezpečnější, tak nesrovnatelně rychlejší.

Vhodné pro: 
Vhodné pro všechny. Užijí si tu ale hlavně milovníci slunění. Je jedno jestli sem vyrazí dospěláci nebo rodiny s dětmi. Na všechny se tu dostane rovným dílem.

Celkový dojem:
Město zaujme na první pohled svým osobitým životním stylem. Někdy to vypadá jakoby zdejší obyvatelé ani nevnímali množství turistů. Pokud se rozhodnete neokusit nástrahy města a budete pouze relaxovat v hotelovém komplexu, zkuste alespoň jednou vyrazit na výlet a vystoupejte na místní hrad. Když už nic, dostane se vám nezapomenutelného výhledu 🙂

Rok návštěvy: 2012

Recenze byla vytvořena ve spolupráci se serverem Travelportál.cz nabízející na výběr zájezdy předních českých cestovních kanceláří. Dovolená Alanya podle vašich představ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *