Turecko

Recenze Turecko

Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli na dovolenou do Evropy nebo do Asie, máme pro Vás řešení.  Můžete dovolenkovat v obou světadílech a přesto v jednom státě. Takovou zemí je Turecko. To je pro mnohé našince tak trochu tajuplnou zemí, které se obávají. Strach je ale naprosto neopodstatněný. Ano, jedná se sice o muslimskou zemi, ale opravdu není třeba se strachovat.

A kam že do Turecka? Většina sluncechtivých turistů míří na Tureckou riviéru. Jedná se v podstatě o okolí měst Antalya a Alanya. K mání jsou zde pláže i plážičky a také hned 4 antická města. Můžete ale také na Tyrkysové nebo Egejské pobřeží.  To prvně jmenované doporučíme milovníkům sportů, to druhé pak milovníkům divů světa, leží tu totiž hned dva.

Nezapomeňte ani na Istanbul. To je velkoměsto se vším, co k tomu patří. Pokud opustíte turisty vyhledávané části města a pustíte se za dobrodružstvím ulic, uvidíte nevídané a uslyšíte neslýchané. Dokonce i velmi levně nakoupíte.  Jo, a taky Ankara stojí za to. Kromě toho, že je to hlavní město Turecka je zde spousta turistických zajímavostí. Ať už staré město, nebo Atakule – věž s rozhledem na celou Ankaru.

Recenze byla vytvořena ve spolupráci se serverem Travelportál.cz nabízející na výběr zájezdy předních českých cestovních kanceláří. Dovolená Turecko podle vašich představ.

Mapa recenzí Turecko:


Zobrazit místo Turecko na větší mapě