Štrbské pleso

Štrbské pleso – místo, které musíte vidět

Štrbské pleso

Štrbské pleso

Adresa: Železničná, Tatranská Štrba, Slovensko
GPS parkoviště Štrbské pleso: +49° 7′ 15.74″, +20° 3′ 47.93″
GPS nádraží zubačky Štrbské pleso: +49° 7′ 5.04″, +20° 3′ 46.10″
GPS nádraží zubačky Štrbské pleso: +49° 7′ 5.04″, +20° 3′ 46.10″
Webové stránky: Historie Štrbského plesa

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
I když si většina z nás pod tímto názvem představí právě ono Štrbské pleso (oko) neboli vodní nádrž, název nese od pradávna osada, která se původně nacházela kolem tohoto plesa, které je 1350 m.n.m. To je zároveň druhé největší na slovenské straně Tater. Dnes je kolem něj velké množství hotelů a stánků. V letních měsících si můžete půjčit lodičku a projet se po něm. Nedaleko je pak sportovní areál se skokanskými můstky a také sjezdová dráha. Lanovka Vás téměř od jezera vyveze směrem na Predné Solisko. Tam je také Chata Pod Soliskom, kde se můžete občerstvit, případně nabrat síly na sestup po vlastních 🙂 Ostatně je možné to udělat i opačně, tedy vystoupat k Chatě, případně až na vrchol a cestou zpět využít lanovku. My jsme zvolili cestu nejmenšího odporu, tam i zpět jsme jeli lanovkou a úplně na vrchol Predné Solisko jsme nešli 🙂

Přístupnost:
Do Štrbského plesa se dostanete například zubačkou nebo autem. Oboje vyjde rodinu na stejné peníze, parkování totiž stojí 5,6 Euro na celý den. Obdobná je i cena zubačky.

Vhodné pro:
Je to pro všechny, každý, kdo se vydá do Vysokých Tater by měl alespoň na Štrbské pleso zajít. A klidně i s dětmi, vůbec nic tomu tady nebrání.

Vstupné:
Co se cen lanovky týká, ty najdete ve fotogalerii 🙂 o ceně parkoviště vs zubačka jsme už psali…

Celkový dojem:
Paráda, prostě paráda. Pleso je zajímavé, z výšky majestátné. V jeho okolí si můžete najít i ubytování. Nad něj pak můžete podnikat tůry, nebo se projet zmiňovanou lanovkou. Pro milovníky turistiky se nabízí třeba Predné Solisko, které je od Štrbského plesa 3,5 hodiny chůze. Ani o suvenýry není nouze. No a v zimě si pak můžete báječně zalyžovat.

Rok návštěvy: 2012

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *