Lanovka Starý Smokovec – Hrebienok

Recenze Lanovka Starý Smokovec – Hrebienok

Adresa: Starý Smokovec, Slovensko
GPS Starý Smokovec: +49° 8′ 29.61″, +20° 13′ 14.98″
GPS Hrebienok:+49° 9′ 30.06″, +20° 13′ 29.41″
Webové stránky: Starý Smokovec

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Další technická zajímavost Vysokých Tater, tentokrát jde o pozemní lanovku. To je obdoba naší lanovky na Petřín. Dvě kabiny jezdí proti sobě, přičemž se vyhýbají na předem daném místě, vše funguje za pomoci lan, které lanovku táhnou, či naopak brzdí. Lanovka jezdí ze Starého Smokovce tj. 1025m.n.m. na Hrebienok který je 1272 m.n.m.. Překonává tak na necelých dvou kilometrech převýšení 247 metrů. Jízda je překvapivě klidná, jako byste ani nejeli. Cílová stanice je pak místem začátků mnoha horských tůr.

Přístupnost:
Základem je dorazit do Starého Smokovce, případně se po svých dostat na Hrebienok. Stanice lanovky pak nejde minout. Pokud přijedete autem, jeďte směrem na značené parkoviště, ale pozor, v době naší návštěvy byl problém s parkováním, návštěvníků je moc, počet míst je ale omezen. Celodenní stání stojí 5,6 Euro, ostatně jako téměř všude v Tatrách. A bacha na parkování mimo vyznačená místa, tamní policisté se s tím nepářou – a je to dobře, protože byz nich, by si každý dělal co chce…

Vhodné pro:
Samozřejmě pro všechny, proč si neužít krásné projížďky po Tatrách? Jen doporučujeme zaplatit si jen jednu jízdu, cestou zpět jsme totiž využili půjčovnu koloběžek a dolů jsme si to sjeli sami, a bez námahy 🙂

Vstupné:
Ceny jízdenek najdete v přiložené fotogalerii.

Celkový dojem:
Super zážitek, je to zase „tak trošku jiná“ lanovka. Díky ušetřeným krokům do kopce jsme si pak vyšlápli, tedy sešlápli k vodopádům a ještě zbyl i čas na občerstvení v Bílikově chatě. Cestou zpět jsme pak jeli na koloběžkách, sice nám propadlo jedno jízdné, ale ty koloběžky stály za to.

Rok návštěvy: 2012

One Comment
  1. Mám velmi špatnou zkušenost,poměrně čerstvou z 15.3.2014.
    Koupila jsem 8 lístků z toho 1 dětský a 1 junior, tam i zpátky. Bohužel, málo turistů, slabý kšeft..Nahoře si vymysleli provozovatelé 3 spadnuté stromy na trati, že už se nepojede a musíme se vrátit pěšky.Po cestě zpět, nikdo neviděl ani větev na trati,natož strom.Záměrně lžou,aby vás připravili o eura..Je to hnus co nám řekla „paní“ v kase, vrací se pouze jedno euro..jen jakýsi rozdíl v ceně.Né že jsem jela jen jednu jízdu a dolu pěkně šlapala,ale hlavně PLAŤTE!!!Je mi z některých slovenských sousedů ZLE.A to není jediná špatná zkušenost za tento víkend,jako bohus v restauraci Koliba, kousek od nástupního místa,mají super palačinky,zdravé..s plísní!!Opravdu vhodné pro dětičky..Jsem znechucena.Tatry asi dlouho nechci vidět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *