Lanovka na Skalnaté pleso

Recenze lanovka na Skalnaté pleso

Adresa: Tatranská Lomnica, Slovensko
GPS Tatranská lomnica – parkoviště: +49° 10′ 1.76″, +20° 16′ 15.81″
GPS Skalnaté pleso: +49° 11′ 15.31″, +20° 13′ 58.13″
Webové stránky: www.vysoketatry.sk

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Další zajímavá lanovka Vysokých tater. Tentokráte se jedná o kabinkovou lanovku, jejíž dráha je bezmála 4 km dlouhá. Na této vzdálenosti překonává něco málo přes 850 výškových metrů. Start je ve výšce 903 m n.m, konec pak 1751 m n.m.. lanovka má i mezistanici, tam se ale při cestě na Skalnaté pleso nevystupuje ani nepřestupuje. Jen stačí sedět a počkat, až se lanovka rozjede dál… Po cestě jsou k vidění nádherné panorámata, samozřejmě je vidět i „Lomničák“. Ze Skalnatého plesa můžete jet další lanovkou na Lomnický štít, nebo jinou na Lomnické sedlo. Ta druhá je ale spíše jen pro lyžaře… Končí 2196 m n.m. – jedná se o nejvyšší místo, odkud můžete na Slovensku lyžovat.

Samotné Skalnaté pleso si můžete obejít, ale někdy se dá skoro přejít „suchou nohou“ jeho hladina totiž kolísá, to všechno proto, že jeho podloží bylo narušeno při stavbě lanovky a ono tak nějak „odtéká“ 😀 Nad ním se pak tyčí observatoř, ale ta je pro návštěvníky uzavřena. Je zde i restaurace, hotel  a venkovní hřiště pro děti.

Přístupnost:
K lanovce se dostanete nejlépe z Tatranské Lomnice, tam je obrovské parkoviště. Jízdenky se dají koupit zároveň s lanovkou na Lomnický štít, která startuje ze Skalnatého plesa. Ale bacha, bývají vyprodané, takže je třeba se stavit předem a zarezervovat, respektive zakoupit o pár dní dříve… Co se samotné lanovky na Skalnaté pleso týká, tam je přepravní kapacita dost vysoká a tak s nákupem jízdenek nebudete mít problém…

Vhodné pro:
Stejně jako u ostatních lanovek v okolí. Jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí něco zažít a nemají strach z výšek 🙂

Vstupné:
Tady spíše jízdné , je to celkem pálka. Až na Lomnický štít zaplatí rodina 2 dospělí a dvě děti 128 Euro s tím, že při koupi jízdenek musíte zaplatit vratnou kauci 16 Euro za karty, které slouží na průchod turnikety. Po návratu vrátíte karty do automatu a ten Vám vrátí peníze.

Celkový dojem:
Paráda, je zde ale třeba připomenout, že v našem případě jsme tuto lanovku použili pouze jako dopravní prostředek na Skalnaté pleso, odkud jsem další lanovkou jeli na Lomnický štít. I tak to byla pěkná jízda.

Rok návštěvy: 2012

2 Comments
  1. Jsme moc rádi, že Vám naše stránky byly nápomocny 🙂 Pokud máte nějaké novinky a nejen z Tater, klidně nám je napište a my je rádi zveřejníme 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *