Lanovka na Lomnický štít

Recenze Lanovka na Lomnický štít

Lanovka na Lomnický štít

Lanovka na Lomnický štít

Adresa: Tatranská Lomnica, Slovensko
GPS Tatranská lomnica – parkoviště: +49° 10′ 1.76″, +20° 16′ 15.81″
GPS Skalnaté pleso:+49° 11′ 15.31″, +20° 13′ 58.13″
Webové stránky: www.vysoketatry.sk

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Tato lanovka startuje ze Skalnatého plesa, které je 1764 m.n.m. a končí až na samém vrcholu Lomnického štítu – to už je 2625 m.n.m.. Na necelých 2 kilometrech délky překonává převýšení 861 metrů. Jízda trvá zhruba deset minut, přesně 50 minut pak můžete pobýt na „Lomničáku“ Při příchodu dostanete kartičku s číslem a když Vás vyzvou, musíte se dostavit k odjezdu. To proto, že zde zkrátka není moc místa. Díky tomu také stačí, aby lanovka měla jen jednu kabinku s kapacitou 15 míst.

Přímo na „Lomničáku“ je i kavárna. Její ceny můžete vidět ve fotogalerii. Je třeba říct, že to není nic extra drahého, ale ani ne úplně levné – vzhledem ke způsobu dovozu zboží je to ale pochopitelné…

Přístupnost:
K lanovce se dostanete nejlépe od Skalnatého lesa, tam se můžete vyvést lanovkou, nebo vyjít pěšky, my jsme samozřejmě zvolili lanovku. Přece jen, tak dlouhou túru bychom nezvládli.

Vhodné pro:
Jasně že pro všechny, vyjma těch, kteří se bojí výšek. Ona to není žádná prča, když vidíte, jak lanovka dojíždí k vrcholu, pod ní obrovská hloubka.. Důležité je se nedívat dolů, pak už to zvládne i slabší povaha 🙂

Vstupné:
Cena obou lanovek – Z Tatranské Lomnice až na Lomnický štít je pro dva dospělé a dvě děti 132 Euro, k tomu je třeba přičíst 16 Euro vratné zálohy za karty, které slouží k průchodu turnikety. Ty Vám pak budou vráceny v dolní stanici lanovky. Tak to ostaně funguje na všech lanovkách v Tatrách. Třeba lanovka na Hrebienok funguje úplně stejně.

Celkový dojem:
Super, opravdu parádní pocit, být tak vysoko. Trošičku jsme byli zaraženi resturací na vrcholu, člověk by čekal horala v oteplovačkách a ejhle, on tam číšník ve vestičce a nóbl restaurace 🙁 Ale nebyla špatná. Dokoce jsme tam koupili i pamětní medaili. Samozřejmě hraje roli i cena, rodinný výlet totiž vyjde na pěkné peníze. Ale když už tam člověk jednou je, měl by to zkusit..

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *