Kolobežky z Hrebienku

Koloběžky z Hrebienku

Adresa: Hrebienok, Slovensko
GPS Hrebienok:+49° 9′ 30.06″, +20° 13′ 29.41″
GPS Starý Smokovec: +49° 8′ 29.61″, +20° 13′ 14.98″
Webové stránky: Starý Smokovec

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Název koloběžka sice vznikl spojením slov běžet a kolo, ale v tomhle případě by to spíše měla být kolojízdka – od slov kolo a jízda 🙂 Když totiž nahoře naskočíte, jedete bez odrazu až úplně dolů. Start je na Hrebienku 1272 m.n.m., dojezd pak v nadmořské výšce 1025 metrů nedaleko stanice lanovky. Celkově je cesta dlouhá zhruba tři kilometry a opravdu to stojí za to. Jedete tak rychle, jak sami chcete, stačí si jen přibrzdit. No a pokud se někde chcete zastavit, prostě to uděláte.

Přístupnost:
No, musíte se dostat na Hrebienok, abyste se mohli na koleběžkách dostat dolů 🙂 My jsme k cestě nahoru využili lanovku. Ale dá se to jít i pěšky.

Vhodné pro:
Vhodné pro všechny, kteří se na koloběžce udrží. Samostatně může koloběžku používat dítě od 13 let, mladší ale můžete vzít s sebou na koloběžku. Tzn, je možné jet ve dvou.

Vstupné:
Cena jedné koloběžky na cestu dolů je 4 Euro, to je zhruba 100 korun, ale rozhodně to stojí za to…

Celkový dojem:
Bomba, opravdu jsme si to užili, tři kilometry jízdy, během nichž klesnete o zhruba 250 metrů. Cesta je relativně v klidu, jen občas může jet auto, ale koloběžky mají svůj pruh, auta pak také. Jít to pěšky, zabralo by to dost čau, kdežto kolobrndou to zvládnete zhruba za 4 minutky. A přitom se můžete kochat přírodou a okolím vůbec…

Rok návštěvy: 2012

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *