Restaurace Dürnsteinerhof

Restaurace Dürnsteinerhof Dürnstein

Dürnsteinerhof

Dürnsteinerhof

Adresa: Dürnstein č. 9, Dürnstein
GPS: +48° 23′ 43.22″, +15° 31′ 12.71″
Webové stránky: www.duernsteinerhof.at

Celkové hodnocení: 43 z 50

Personál: (9 z 10)
Restauraci jsme našli při toulkách po Dürnsteinu. Byla otevřená, tak jsme se rozhodli, že zajdeme na pozdní oběd. Když jsme si sedli, přišla slečna, která nám řekla, že kuchyň právě skončila, ale pokud si vybereme rychle, zařídí, abychom se najedli. Jak řekla, tak udělala 🙂 Byla milá, pomohla s výběrem jídla i pití. Nebyla sice jako servírka v luxusní restauraci, ale pro tento kraj je to asi i lepší 🙂

Prostředí: (8 z 10)
Obyčejná restaurace, dalo by se snad i říct, ve stylu našich pivnic. Vše ale naprosto čisté a upravené. Směrem do dvora je pak i venkovní zahrádka, kde můžete posedět v teplých měsících. Z restaurace vedou jedny prosklené dveře do speciálního obchůdku s úžasným sortimentem. Koupit zde můžete čistě přírodní med, vysoce kvalitní oleje, alkohol a různé další výrobky z regionu.

Jídlo: (9 z 10)
Neodolali jsme a dali jsme si tradiční řízek. Porce byly velké, jídlo chutné a rychle připravené.  Výborná byla i hroznová limonáda, kterou jsme pili.

Ceny: (8 z 10)
I s přílohou stál 11,9 Euro. Včetně pití jsme platili za 4 osoby 58,9 Eura. To není málo, v přepočtu to vyjde zhruba 380,- Kč na osobu. Ale kdy až člověk jezdí na výlety do kraje Wachau, že? A tak je určitě dobré nešetřit a okusit zdejší kuchyni.

Celkový dojem: (9 z 10)
Pěkná místní restaurace, žádný stylový steakhouse či něco podobného. Prostě hospoda. Dobře a jednoduše vaří, na nic si nehrají. To co dělají, dělají dobře. Až se znovu vydáme do údolí Wachau, určitě se stavíme na řízek. Lepší jsme jedli snad jen ve Vídeňském XXL Leopolderu 🙂

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *