Klášter Melk

Recenze Klášter Melk

Klášter Melk

Klášter Melk

Adresa:  Stift, 3390 Melk, Rakousko
GPS: +48° 13′ 42.30″, +15° 19′ 56.32″
Webové stránky:  www.stiftmelk.at

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Pokud projedete krajem Wachau, tedy okolo Dunaje mezi Krem an der Donau (česky Kremže) a Melk, rozhodně narazíte na tento obrovský klášter, který se nachází právě v Melku. Majestátně stojí nad městečkem, jen pár desítek kroků od Dunaje. Už při pohledu ze zdola se Vám bude zdát velký, pokud ale vyrazíte dovnitř, zjistíte, že je snad ještě větší. Vstup na nádvoří je volný, pokud ale budete chtít vidět klášterní knihovnu (mimochodem impozantní) anebo třeba místní kostel, který je také dechberoucí, budete si muset zaplatit vstupné. My jsme tak učinili a měli jsme vstup nejen do těchto prostor, ale také do bastionu a na něj, kde je kruhová vyhlídka. Nádherná vyhlídka se naskytne i při prohlídce, kdy přecházíte z muzejní části do knihovny a poté do kostela.

Přístupnost: 
Musíte do Rakouska a pak nejlépe směrem na Vídeň, následně odbočit právě na Krems. Mapku příjezdu z Brna najdete TADY. Cestu z Prahy pak najdete TADY. Třeba z Brna je to 2,5 hodinky jízdy a rozhodně se sem vyplatí zajet… Doporučujeme zaparkovat pod klášterem na parkovišti TADY.

Vhodné pro:
Ty, kteří chtějí poznat i jiný kraj, než ten, který mají za humny. Nudit se tu nebudou mladí ani staří. A pozor, celý kraj je doslova prošpikován vinohrady a tak zde můžete ochutnat velké množství kvalitních vín.

Vstupné:
Můžete se projít po městečku, dojte i do kláštera. Jak už bylo napsáno, zdarma. Pokud budete chtít projít celý klášter, zaplatíte 9,5 Eura na osobu. Pokud půjdete jako rodina, děti neplatí. Tzn., za dva dospělé a dvě děti jsme platili 18 Euro. Kompletní ceník v němčině najdete TADY

Celkový dojem:
Kraj Wachau je nádherný, ne nadarmo je zapsán v UNESCO. (mimochodem, u nás na stránkách najdete třeba Zámek Lednice, Dubrovník, Kotor – všechna tato místa jsou v UNESCO). A mnoho míst je tak zajímavých, že opravdu stojí za vidění. Jedno takové je Melk. Městečko samotné je spíše nenápadné, zato klášter navštěvují tisíce lidí. A vy byste neměli chybět. My jsme projeli celý kraj, a tady se nám líbilo hodně. Dalším takovým místem je Dürnstein. Ale abychom se vrátili k Melku. Jeho návštěva je příjemná jak pro tělo, tak pro duši. Kousek se projdete, pokocháte se nádhernou výzdobou kostela… Prostě paráda!

Rok návštěvy:  2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *