Zoo Schönbrunn

Recenze ZOO Schonbrunn

Zoo Schönbrunn

Zoo Schönbrunn

Adresa: Schönbrunner Tiergarten-Gesellschaft m.b.H.,Maxingstraße 13b, 1130 Wien
GPS: 48°10’55.1″N 16°18’11.4″E
Webové stránky: www.zoovienna.at

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Vídeňská ZOO patří mezi nejznámější v Evropě. Nutno podotknout, že si věhlas zaslouží právem. Jedná se o zoo nedaleko centra Vídně v překrásném prostředí okolo Schönbrunnu. Zoo je to poměrně stará a tak jsou některé výběhy poněkud mimo dnešní standardy. Zato jsou tady zvířata, která jinde neuvidíte. Inovace je tu také znát, takže se Vám občas podaří, že se vynoříte v úplném středu výběhu.

Přístupnost:
Pokud se vydáte ke středu Vídně, narazíte na značení buďto na Schönbrunn nebo přímo ZOO. Nejjednodušší je ale použít navigaci. Zaparkovat můžete zkusit TADY – je to zdarma. Nebo pak TADY, ale parkovné je opravdu dost vysoké.

Ceny:
Dospělí 16,5 Euro, děti, studenti a důchodci 8 Euro za celodenní vstup.

Celkový dojem:
V Zoo jsme strávili celé odpoledne a možná bychom byli i déle, kdybychom tady už několikrát nebyli. Některé výběhy jsou vytvořeny tak, že můžete zvířata pozorovat z pár centimetrů, někdy jsou ovšem zvířata tak daleko, že je sotva ve výběhu najdete 🙂 ZOO je čistá, a nabízí možnost vidět jiné druhy zvířat, než je u nás obvyklé. Nám se líbila například panda. Co jsme ocenili, tak to je kvalita občerstvení, dali jsme si například frankfurtské párky s výborným pečivem. To ve většině tuzemských ZOO je občersvení doslova ubohé. Pokud sem vyrazíte, počítejte s tím, že tu strávíte hodně času.

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *