Vánoční trhy Vídeň

Recenze Vánoční trhy Vídeň

Adventní trhy Vídeň

Adventní trhy Vídeň

Adresa: Rathausplatz a Maria-Theresien-Platz Vídeň
GPS Rathausplatz: +48° 12′ 41.27″, +16° 21′ 35.24″
GPS Maria-Theresien-Platz: +48° 12′ 16.24″, +16° 21′ 38.39″
Webové stránky: www.christkin­dlmarkt.at

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Pokud hledáte místo pro adventní zájezdy Vídeň je tím pravým místem. Po celém městě je jich hned několik. My jsem navštivili ty u radnice na Rathausplatz a také trhy na Maria-Theresien-Platz, to je zhruba pět minut chůze od sebe. Ty u radnice jsou větší a také více komerční. Naopak druhé jmenované jsou spíše menší, ale s poněkud odlišnějším prodávaným zbožím. Na obou trzích se do hrníčků prodává punč a různé horké nápoje. Musíte si ale hrníček zaplatit – stojí 3 Eura  (ve skutečnosti se jedná o vratnou zálohu). Pokud se rozhodnete hrníček nevrátit, budete mít doma krásný suvenýr – na každých trzích jsou jiné hrnečky.

Přístupnost:
I když to všeobecně internetové servery nedoporučují, my Vám cestu autem do Vídně klidně doporučíme. Téměř na každém rohu je totiž podzemní parkoviště a za pár Euro zde najdete místo – dokonce pod střechou. My parkujeme přímo naproti Maria Therezia Platz TADY. Pokud máte ovšem rádi adventní zájezd se vším všude, nebojte se využít cetovních kanceláří.

Ceny:
Na trzích se vstupné neplatí, je ale dobré mít pár euro s sebou na místní dobroty (například pečený brambor ve slupce s různými omáčkami a nebo strouhaným sýrem – viz. fotogalerie. Cena od 5 – 8 Euro)

Celkový dojem:
Trhy Vás ohromí, stejně tak Vídeň plná vánočních ozdob a opravdu naprosto úžasného osvětlení. Pokud budete srovnávat například s trhy v Praze, jedná se o neuvěřitelný rozdíl. Zatímco v Praze do vás všichni cpou pečené kaštany, trdelníky a svařené víno, které opravdové víno snad ani nevidělo, ve Vídni si své chuťové buňky rozmazlíte. Najdete zde hotdogy s Bratwurstem, langoše na sucho (tak jak mají Rakušané rádi), wafle s desítkami různých příchutí, mnoho sladkostí, polévky v chlebu, preclíky a k pití nepřeberné množství druhů punče. Jedinečným gastronomickým zážitkem je stánek s pečenými bramborami – to musíte zkusit… Nabízený sortiment je pak také diametrálně odlišný, množství různých ozdůbek, svíček všeho druhu, je zde opravdu vánoční sortiment.

Adventní zájezdy pak najdete i například na stránce http://www.asaptravel.cz

Rok návštěvy: 2014

 

8 Comments
   • Dobrý den, mohu doporučit Vídeňskou radnici-/vánoční
    trhy/a domluvíte se určitě,protože je tam více Čechů než
    Rakušáků. Toto jsou největší a nejkrásnější vánoční trhy
    v celém Rakousku. Stojí to za to.
    Jirka.

  • Zdravím,

   parkování v podzemním krytém parkoviti stojí 4 Eura na jednu hodinu. Je to sice dost, ale auto máte v bezpečí, není omrzlé a zasněžené a nehrozí, že Vám jej odtáhnou z některé uličky, kde ho necháte zadarmo 🙂

 1. Vánoční Vídeň hezká 🙂 Ale už bych tam nikdy nejela.Nejde o to že to tam je drahé ,ale třeba toalety nemají ale vůbec vyřešené,na trzích jeden dámský záchod a fronta tak na hodinu,a tam jak parkují třeba autobusy jeden dámský záchod a pro vožíčkáře zavřený..Praha nebo Brno a moc lepší 🙂 dost nás to z rodinou zklamalo..

  • Neměli jste správné průvodce, třeba na RATHAUSPLATZ jsou dvoje záchody, z toho jedny podzemní a jedny nadzemní. Ty venkovní jsou hned na rohu trhů a jsou neskutečně čisté, dokonce je tam paní, která Vás ke kabince přivede a zkontroluje, jestli je čistá 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *