Schönbrunn

Recenze Zámek Schönbrunn Vídeň

Zámek Schonbrunn

Zámek Schonbrunn

Adresa: Schloß Schönbrunn, 1130 Wien, Österreich
GPS: +48° 11′ 11.93″, +16° 18′ 47.57″
GPS parkoviště: +48° 11′ 7.04″, +16° 19′ 6.62″
Webové stránky: Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
V této recenzi se s Vámi podělíme o zkušenosti a poznatky nabyté návštěvou zámku Schönbrunn a celého zámeckého areálu. I když… Celého asi ani ne, protože jsem to za jeden den všechno nestihli 🙂 Základem je samozřejmě zámek, ale jeho interiéry navštívíme příště. V době naší návštěvy bylo hezky, a tak jsem raději brouzdali parkem. Jeho velkou část zabírá místní zoo, o té jsem Vám ale už informace přinesli.
Pokud vyrazíte od zámku směrem k zahradám, první co se Vám při pohledu od něj naskytne, je pohled na Glorietu. Ta zdálky připomíná větší sestru Kolonády Reistna ve Valticích. Když však skloníte zrak o trošičku dolů, uvidíte překrásnou fontánu, která vévodí centrální části parku. Ostatně různých fontán a vodotrysků v parku najdete mnoho, zdánlivě to připomíná zahrady ve Versailles.
Těsně před fontánami můžete odbočit vpravo a zajít do Zahrady s bludištěm. Tam za pár Euro zabavíte vaše ratolesti i sebe na pár hodin. Najdete zde nejen bludiště, ale také různé přeskakovadla, prolézačky a jiné udělátka pro zábavu malých i velkých 🙂
My jsem se dobře pobavili a následně jsme se vydali kolem zoo k Pouštnímu a palmovému skleníku. Pro oba existuje společná vstupenka, pro dva dospělé a dvě děti návštěva vyšla na 20 euro. Je asi zbytečné interiér popisovat, stačí se podívat na fotky pod článkem.
Cestou zpět jsme se stavili v prodejně čokolád Lindt. Tam si Vaše chuťové buňky rozhodně užijí, ceny jsou relativně příznivé, menší čokoládku koupíte kolem 2 euro.
Při návratu jsme ještě minuli Muzeum kočárů, na ty my nějak nejsme, tak jsem jen prošli kolem. Tam by měly mít děti a mladiství do 19 let vstup zdarma, ale opravdu jsme to nijak nezkoumali.

Přístupnost:
Pokud se vydáte ke středu Vídně, narazíte na značení buďto na Schönbrunn nebo přímo ZOO. Nejjednodušší je ale použít navigaci.Parkování je trošičku oříšek. Dá se zaparkovat nedaleko zámku, parkovné je ale 4 Eura na hodinu. Zhruba 800 metrů je pak kryté parkoviště a to by mělo být levnější.

Cena:
Vstupné do parku se neplatí. Za polatek jsou jednotlivé „atrakce“, k mání je pak i několik kombi tiketů, které jsou samozřejmě v globále levnější. Všechny platí jeden rok.

Celkový dojem:
Paráda, jinak se to říct ani nedá. Zámecký areál jakoby by byl malým Versailles a Lednicko-valtickým areálem dohromady, navíc šmrncnutý Vídní.Opravdu zde můžete strávit několik dní a pořád bude co objevovat. Jako výhodu pak zajisté oceníte letáčky v češtině, kde se dovíte, co je kde zajímavého. Ty jsou zdarma. Nedá se jinak než doporučit všem 🙂

Rok návštěvy: 2012

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *