Prater

Zabavní park ve Vídni – Prater

Pratr kolotoče

Prater kolotoče

Adresa: Wiener Praterverband, Prater 9 / 1020 Wien
GPS: +48° 12′ 57.79″, +16° 24′ 2.13″
Webové stránky: www.prater.at

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
V podstatě se jedná o bývalý park, který postupem doby zaplnily kolotoče a jiné atrakce. Díky této historii je park stále otevřený a neplatí se zde ani žádné vstupné. Najdete zde velké množství kolotočů, ať už starodávných, nebo supermoderních. Nechybí ani stánky s občerstvením a se suvenýry. Největším lákadlem je samozřejmě vídeňské kolo, jehož kabinky velikosti malých vagónků vybízí ke svezení. Tradicí jsou zde i četné domy hrůzy. Nechybí ani mnoho unikátních atrakcí, jako je jízda kládou vodním tokem, nebo megavysoký řetízkový kolotoč, ze kterého máte úžasný výhled na celý park. Jízdenky na atrakce se pohybují od 2 do 8 euro. Zajímavostí parku je pak Muzeum voskových figurín.

Přístupnost:
Pokud přijedete do Vídně z jakékoli strany, dříve či později narazíte na směrovky na Prater nebo Messe Zentrum. Pak už je to hračka. Okolo je několik obřích parkovišť, kde bez problémů za poplatek zaparkujete. Parkovné přímo u Pratru je pak 3 Eura za 1,5 hodiny. Pak každá další půl hodina 1 Euro. Platit se dá hotově nebo kartou.

Vhodné pro:
V podstatě pro všechny. Užijí si zejména děti a Vaše peněženka 🙂

Celkový dojem:
Prater je prostě Prater, kdo nebyl nepochopí. Plno lidí ve dne i v noci, za deště i za slunce. Některé kolotoče nádherné a nové, jiné zašlé a staré. Pokud máte možnost, rozhodně sem zajeďte.

Rok návštěvy: 2013

Video z Pratru najdete zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *