Zakopane město

Recenze Zakopane město

Zakopane - domy

Zakopane – domy

Adresa: Zakopane, Polsko
Mapa – parkoviště: +49° 17′ 35.46″, +19° 57′ 29.11″
(nedaleko ulice Krupówski)
Webové stránky: v polštině
Virtuální prohlídka: Street Wiev
Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Město s neopakovatelnou atmosférou. Je tu mnoho dřevěných domů, spoustu obchodů a obchůdků. Říká se mu hlavní zimní město Polska. Za rok ho navštíví přes milion turistů. Na své si tu přes zimu přijdou lyžaři, přes léto pak příznivci pěších túr. V restauracích a barech můžete posedět, ve stáncích pak prodávají různé druhy sýra. My jsem neodolali a nějaký si přivezli i domů. Navíc jsme poseděli v cukrárně a pořádně si pochutnali na spoustě sladkostí. Centrem města je asi kilometr dlouhá ulice Krupówki, kde jsou obchody, stánky, restaurace, kavárny – no prostě to tu žije. Svezete se i koňský povozem nebo sáněmi taženými právě koňmi.

Přístupnost:
My jsme přijeli z Vysokých Tater přes obce Ždiar a Tatranská Javorina, dá se ale je i od Oravy přes Trstěné a Suchů Horu. Pak už podle značení, nedá se minout. Po cestě můžete obdivovat tamní architekturu… Za parkovné jsme zaplatili pár zlotých.

Cena:
Vyjma parkovného se zde neplatí. Nákupů chtivý si tu ale přijdou na své, obchůdky a stánky nabízí mnoho „ptákovin“, suvenýrů a samozřejmě sýrů. Milovníci kožešin a vlny si tu koupí od kabátu až po čepici.

Celkový dojem:
Hrozně zvláštní město. Je vidět, že to tu žije hlavně díky turistům.  Zajímavé je převýšení ve městě – to dosahuje až 1 kilometru. A tak můžete být hodně nízko i hodně hluboko, stačí se jen projít po městě 🙂 Všude kolem spousta krásných dřevěných domů. Město je ale známe zejména zimními sporty, konají se tu i velké sportovní akce… Pokud budete ve Vysokých Tatrách, rozhodně sem zajeďte. Město má podle nás stejné charisma jako například Paříž nebo Mostar.

Poslední aktualizace: 2014

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *