Rybářská bašta

Rybářská bašta Budapešť

Rybářská bašta Budapešť

Rybářská bašta Budapešť

Adresa: 1014 Budapest, Szentháromság tér 5, Maďarsko
Mapa: 47.502444, 19.034045
Virtuální prohlídka: Street View

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Jedna z dominant Budapešti, místo, které byste rozhodně měli navštívit, pokud se do této metropole vydáte. Tato stavba vznikla na místě bývalého rybího trhu a proto takový název. Má celkem 7 věží, které symbolizují 7 kočovných maďarských kmenů, kteří se spojili a vznikl základ budoucího maďarského státu. Pokud sem vystoupáte, budete mít krásný výhled na Královský palác a vrch Gellért. Při pohledu dolů uvidíte řeku Dunaj v celé své kráse a na jejím protilehlém nábřeží pak spatříte gigantickou stavbu parlamentu.

Přístupnost:
Samozřejmě musíte do Budapešti a pak je několik možností. My jsme zaparkovali na odvrácené ulici od Dunaje. Vystoupali po schodech a byli téměř na místě. Parkovali jsme TADY. Vy ale můžete vyrazit i od Dunaje s tím, že auto necháte kdekoli na parkovišti a pohybujete se pěšky, nebo metrem.

Cena:
Žádné vstupné se neplatí.

Celkový dojem:
Moc krásné místo, které nabízí překrásné výhledy na Budapešť. A když už tam budete, mrkněte na jezdeckou sochu zakladatele Uherského království svatého Štěpána, která je opodál. Nebo se stavte v Matyášově chrámu. Jo, a pokud se na hradbách otočíte zády k Dunaji, uvidíte nejen onen chrám, ale také legendární hotel Hilton, stojící hned vedle 🙂 Místo je krásné jak ve dne, tak zvečera, když se celá Budapešť rozsvítí. V okolních uličkách pak můžete najít mnoho pouličních umělců. A pokud byste se zamýšleli, nač že se vlastně Rybářská bašta vystavěla tak vězte, že to bylo jen tak. Na ozdobu a pro rozhled 🙂 A Vy se určitě zastavte také rozhlédnout…

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *