Venezia – Benátky

Recenze Venezia – Benátky

Benátky - Venezia

Benátky – Venezia

Adresa: Venezia, Itálie
GPS: 45°26’01.9″N 12°19’43.4″E
GPS parkoviště: 45°26’33.1″N 12°18’24.2″E
Virtuální prohlídka: Street View
Webové stránky: www.venezia.it

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Turisticky atraktivní město, které překvapí na každém kroku. Město má naprosto unikátní kouzlo a styl. Mezi nejznámější místa patří zcela jistě náměstí Sv. Marka, kde si musíte bezpodmínečně udělat fotku s holuby 🙂 Vidět musíte i most Ponte Rialto. Je jedním ze 4 mostů, které dnes vedou přes Canal Grande. Podle mnohých je právě tento most nejhezčí v Benátkách. Všude je velké množství stánků se suvenýry. A k tomu samozřejmě všudypřítomná voda, lodě, gondoly a mosty. Nechybí bohužel ani tisíce turistů. Paradoxně je zde i možnost levného nákupu. Třeba magnetky na ledničku mají nejlevnější v celé Itálii. Zato projížďka na gondole provětrá pořádně Vaši peněženku. Vejde se Vás tam maximálně 6 a stojí to 60 Euro na půl hodiny. Každých 20 minut Vás pak připraví o dalších 20 Euro. A pokud si budete chtít užít romantiku na gondole večer, budete muset za půlhodinku zaplatit rovnou stovku Euro

Přístupnost:
Existuje více způsobů, jak se do Benátek dostat. Jedete-li autem, můžete ho nechat na samém okraji historického centra na centrálním parkovišti Tronchetto. Parkování stojí cca 4 Eura na hodinu. Odtud jezdí pravidelně „lodní autobus“ Vaporetto, kterým se za pár Euro (cca 7) dostanete kamkoliv. Co se Vaporetta týká, tak si můžete koupit i jízdenku na 24 hodin (dospělí za 21 Euro) a jezdit si po Benátkách jak se Vám zlíbí :-). Do Benátek se lze dostat i lodí v podstatě z kteréhokoli letoviska z Chorvatské Istrie. Cena se pohybuje okolo 400 kun za celodenní výlet s průvodcem. Dalšími možnostmi je jízda vlakem nebo let letadlem.

Vhodné pro:
V podstatě pro všechny. Benátky jsou opravdu jedinečné, nic podobného jinde na světě nenajdete.

Celkový dojem:
První návštěva tohoto města Vás zcela jistě uchvátí. Město se nezdá ani tak špinavé, jak se píše v každém turistickém průvodci. Mnoho průvodců také zrazuje před návštěvou jen tak, bez zkušených průvodců. Nenechte se obalamutit a klidně se sem vydejte na vlastní pěst. Hned na parkovišti si koupíte mapku a pak už se zorientujete. Pozor na ubytování v Benátkách. Je sice úžasné bydlet v centru, třeba u Canal Grande, ale nezapomeňte, že se sem autem nedostanete. K ceně ubytování tak musíte přičíst taxu za parkování (Tronchetto má za parkování 24 hodin sazbu 21 Euro). A také zavazadla. Je sice fajn si do velkého auta naskládat mnoho věcí, ale k hotelu jdete po svých, maximálně můžete vyžít Vaporetto, nebo vodní taxy. 🙂 Každý by měl Benátky alespoň jednou v životě navštívit. A ty nad Jizerou se nepočítají :-).

Rok návštěvy: 2015

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *