Pitigliano – město

Pitigliano Toskánsko

Pitigliano

Pitigliano

Adresa: Pitigliano, Toskánsko Itálie
GPS: 42°38’02.8″N 11°39’59.9″E
GPS parkoviště: 42°37’59.8″N 11°40’20.4″E
Pohled na město: Street View
Webové stránky: nejsou

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Město, kterému se zcela právem přezdívá malý Jeruzalém. Nebo také útes, i skála. A pokud sem přijedete, hned pochopíte, proč tomu tak je. Město Vás doslova uchvátí na první pohled. Je to místo, vybudované na skále, tak vysoko jak to jen šlo. Při prvním pohledu ani nevíte, kde končí město a začíná skála. Paradoxně je pohled vně města asi největším zážitkem z jeho návštěvy. Ostatně, ne nadarmo je v jedné ze zatáček nad městem vybudována jakási provizorní vyhlídka 🙂 Pitigliano je městem historickým, při vstupu například narazíte na akvadukt ze 17. století. Budovy v historickém centru toho také mnoho pamatují. V nich pak sídlí mnoho ochodů a obchůdků, o restauracích nemluvě. A víno, všude je víno. V okolí jsou totiž obrovské vinohrady, které dávají víno stejného názvu jako město samotné.

Přístupnost:
Město je ukryté několik desítek kilometrů ve vnitrozemí Toskánska. Přesto stojí za návštěvu. My jsme jej „zvládli“ po návštěvě Národního parku Maremma. Vy můžete ze směru od moře, například z města Groseto je to 80 kilometrů a něco přes hodinku jízdy. Mapu najdete TADY. Díky své poloze je ale už i cesta zážitkem, pro který se vyplatí sem jet.

Vhodné pro:
V podstatě pro všechny. První pohled na město je ohromující. Podobným městem je i San Gimignano. I to se vyplatí navštívit.

Celkový dojem:
Nadšení jsme byli zejména z pohledu na město. Historické centrum je pěkné, ale dá se říct, že je obdobné, jako mnoho měst v okolí. Trošku nás zklamalo, že už po 6. večerní zavírají všechny krámky. Jenže pak jsme si všimli, že ulice jsou poloprázdné. Město je překrásné, stojí za návštěvu, ale většina turistů dává přednost známějším lákadlům Toskánska a tak zůstává toto místo neprávem opomíjené.

Rok návštěvy: 2014

Fotogalerie:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *