Vítězný oblouk

Vítězný oblouk Paříž

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk

Adresa: Paříž, Place Charles de Gaulle, 75017, France
GPS:  +48° 52′ 25.67″, +2° 17′ 41.78″
Rozhlédněte se:  Street View
Nejbližší stanice metra: Charles de Gaulle – Étoile
Webové stránky: Nejsou

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Milovníkům Tour de France netřeba představovat, i když mnozí možná ani neví, okolo čeho že cyklisté v Paříži projíždí. Pokud vystoupáte na „ajfelku“, rozhodně ho uvidíte také. Pokud vyrazíte do Louvru či k Place de la Concorde, i tady nemůžete nevidět. Řeč je o Vítězném oblouku. Je to monumentální stavba, de facto vyhlídka v samém srdci Paříže. Jedinou správnou cestou přímo pod oblouk je tunel pod silnicí. Pak už jen pár schodů nahoru a jste v centru obří kruhové křižovatky. Pokud máte dost času, můžete vystát frontu a vylézt až nahoru na samotný oblouk. Ale nezapomeňte se podívat pak i zespoda na samotnou stavbu.. O hodně byste přišli.:-)

Přístupnost:
Metrem nebo pěšky, oblouk je na konci Av. des Champs Elyseés, směrem k monumentální čtvrti La Défense. Pohodlně se k němu dostanete i od Louvru.

Vhodné pro:
V podstatě pro všechny, kteří do Paříže jedou za památkami. Tohle je určitě jedna z těch staveb, co byste měli vidět zblízka.

Celkový dojem:
Moc pěkná stavba. Navíc pokud přicházíte z dolní části Champs Elyseés stále před Vámi roste. Procházku po již zmiňované ulici rozhodně ocení zejména ženy, obchůdků, obchodů a parfumérií je tam totiž mraky 🙂 No a po nákupech ještě architektura – no neberte to 🙂 Obluk je pěkně vidět, pokud přijedete na La Défénce a podívate se od Velkého oblouku… Doporučujeme 🙂

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *