Noční cesta lodí po Seině

Plavba lodí po Seině

Noční Seina

Noční Seina

Adresa: Pont Neuf, Paříž
GPS: +48° 51′ 26.37″, +2° 20′ 27.55″
Rozhlédněte se v okolí: Street View
Webové stránky:  nejsou
Nejbližší stanice metra: Pont Neuf

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Tato lodní linka jezdí ve dne i v noci. My jsme dvakrát využili večerních prohlídek. Loď má několik reflektorů, takže osvětluje své okolí. Provezeme Vás tím nejkrásnějším, co je možné vidět z noční Paříže, při projížďce po Seině. Samozřejmě nechybí všechny mosty, Eiffelova věž, v dálce zahlédnete i Invalidovnu a na konec i Notre Damme. Je toho mnohem, mnohem více a je zbytečné to vše popisovat.

Přístupnost:
Jak už to tak v Paříži bývá, nejlépe metrem. Po břehu Seiny se ale můžete projít a dorazit přes most přímo k přístavu. Nástupiště je uprostřed mostu Pont Neuf. Stačí sejít po schodech.

Cena:
Jedna vstupenka stojí více než deset Euro, děti cca šest Euro. Pozor!!! Na místě nemůžete platit kartou, tudíž dostatek hotovosti s sebou!!!!

Celkový dojem:
Nám se plavba líbila. A to přesto, že je komentář pouze a jenom v angličtině a francouzštině. My jsme si vystačili se znalostmi Paříže a vše důležité jsme z paluby lodi pořádně omrkli. Výhodou je, že si můžete vybrat, zda chcete sedět nahoře na otevřené palubě, nebo uvnitř lodi, která je v zimě i vytápěná. V teplých dnech je pak plavba ozvláštněna stovkami mladých lidí, kteří na březích piknikují. Výjimkou není ani pár v saku a společenských šatech se skleničkami a neodmyslitelným šampíčkem a dokonce i růží ve váze.

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *