Muzeum voskových figurín Grévin

Muzeum voskových figurín Paříž

Muzeum Grévin Paříž

Muzeum Grévin Paříž

Adresa: 10 boulevard Montmartre, Paříž, Francie
GPS: +48° 52′ 18.29″, +2° 20′ 32.03″
Rozhlédněte se: Street View
Webové stránky: http://www.grevin.com/

Nejbližší stanice metra: Grands Boulevards nebo Richelieu Drouout

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Jedná se o velmi povedené muzeum voskových figurín. První atrakcí, která Vás hned na začátku osloví je zrcadlový sál. Zde shlédnete představení, které je sice tak trochu kýčem, nicméně vás určitě překvapí a upoutá. Po skončení už se můžete vrhnout do místností plných známých i pro nás méně známých osobností ze světového i francouzského showbysnysu, sportu, politiky. Je tu i spousta historických osobností a celkově je tu historie Francie skvěle ztvárněna pomocí různých voskových figurín (francouzská revoluce, Ludvík XVI a jeho rodina, Johanka z Arku, Marie Antoinetta atd.)

Přístupnost: 
V podstatě jediným zaručeným způsobem, jak se do muzea dostat, je metro. Ať jste v Paříži kdekoli nejrychleji vždy tímto dopravním prostředkem. Zastávka Grands Boulevards je hned u vstupu do muzea.

Cena:
Dospělí zaplatí 21 Euro, slevová cena pro dospělého (studenti, rodiny s třemi dětmi a více, nezaměstnaní lidé a senioři) je 18 Euro. Pro děti je běžná cena 13 Euro, slevová (pro rodiny s třemi a více dětmi) 10 Euro.

Celkový dojem:
Pokud jste někdy navštívili muzea voskových figurín v ČR, budete tímto naprosto ohromeni. Zásadním rozdílem je množství vystavených exponátů a také možnost přiblížit se k většině z nich na milimetr těsně. Další z věcí, která nás zaujala jsou „dioramata“, například Velká francouzská revoluce nebo Quasimodo a Esmeralda. Zkrátka a dobře, obětujte těch pár Euro (i když se to zdá hodně) a muzeum navštivte. Určitě nebudete litovat. Pozor: držitelé Paris passu mají na vstupenky slevu!!!!

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *