Eiffelova věž

Eiffelovka

Eiffelova věž

Eiffelova věž

Adresa: Paříž, 5 Avenue Anatole Francie
GPS: +48° 51′ 29.91″, +2° 17′ 40.13″
Rozhlédněte se: Street View
Webové stránky: http://www.tour-eiffel.fr/
Nejbližší stanice metra: Trocadéro

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Není snad člověk, kterému je potřeba představovat. Jen dodáváme, že tento symbol Paříže by snad měl vidět každý. Litovat by pak měli hlavně ti, kterým je líto 10 Euro, aby se podívali až úplně na vrcholek. Celá stavba má tři či čtyři patra. Podle toho, jak se na věc díváte :-). První a druhé patro můžete vyšlápnout pěšky, nebo vyjet výtahem. Najdete zde obchůdky i restauraci. Samozřejmě k zahození není ani výhled. To nejlepší Vás však čeká ve třetím patře, kam jezdí pouze výtah, pěšky jít nelze. Díky prosklení a topení si zde připadáte jako v domě a ve většině případů dokonce nehrozí ani strach z výšek. Díky tomu topení je vyhlídka vhodná po celý rok. A opravdu stojí za to ve dne i v noci. Pokud jste trochu dobrodruzi, vyběhněte ještě jedny schody až na úplný vrcholek. Pěkně tam protahuje, ale můžete si říct, že jste byli až úplně nejvýš, jak to lze.

Přístupnost:
Metrem nebo pěšky, z centra Paříže rozhodně nemůžete minout. Nejbližší stanice metra je Trocadéro. Vstupné až nahoru (při svezení výtahem) je 12,5 Euro na dospělou osobu.

Vhodné pro:
V podstatě pro všechny. V horních patrech se mohou rohlédnout i ti, kteří se za normálních okolností bojí výšek.

Celkový dojem:
To, co bylo kdysi nechtěné je dnes největší turistickou atrakcí Paříže. Je vidět, že se místní o svou železnou dámu také starají 🙂 Zkrátka a dobře, pokud jste v Paříži a nezajdete na Eiffelovku, jako byste tam nebyli.

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *