Bazilika Sacré Coeur

Bazilika Sacré Coeur paříž

Bazilika Sacré Coeur

Bazilika Sacré Coeur

Adresa: 35 Rue du Chevalier de la Barre, 75018 Paris, Francie
GPS: +48° 53′ 11.24″, +2° 20′ 34.97″
Rozhlédněte se: Street View
Webové stránky: nejsou
Nejbližší stanice metra: Anvers

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Další z dominant překrásné Paříže. Ten kdo zde nebyl, jakoby v Paříži ani nebyl :-). Bazilika je krásná ve dne a nádherná v noci. Pokud se Vám podaří dorazit v době, kdy na schodech pod ní vystupují různí umělci, nezapomenete nikdy na výhled na Paříž s bazilikou za zády a hudbou v uších. za zhlédnutí samozřejmě stojí i interiér baziliky. Tam můžete mimojiné zapálit svíčku za své blízké.

Přístupnost: 
Ze všech koutů Paříže samozřejmě nejlépe metrem do stanice Anvers a pak uličkami nahoru směrem k bazilice. Je zde mnoho stánků se suvenýry, ale připravte se na to, že jsou ve většině případů dražší než jinde v Paříži. Úplně k bazilice se dostanete buď po schodech, nebo nadzemní lanovkou, která připomíná lanovku na Petřín. V případě, že vlastníte alespoň celodenní jízdenku na metro, je tato lanovka zdarma.

Ceny:
Přímo do baziliky se vstupné neplatí. Hodit se ale bude pár drobných centů pro místní umělce 🙂

Vhodné pro:
Vhodné pro všechny návštěvníky Paříže. Dětem to asi moc neřekne, ale když s nimi zapálíte svíčku, určitě se nudit nebudou.

Celkový dojem:
Nám se nejvíce bazilika líbila po soumraku. Nádherně osvětlená v doprovodu několika desítek hudebníků a jako bonus vyhlídka na rozzářenou Paříž.

Rok návštěvy: 2013

2 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *