Tučepi město

Recenze Tučepi město

Adresa: Tučepi, Chorvatsko
GPS: 43.264784, 17.057408
Webové stránky:  nejsou

Celkové hodnocení: 7 z 10

Popis:
Městečko nedaleko Makarské směrem k Dubrovníku. Je však mnohem menší než ona Makarska a je to znát. Nenajdete zde tisíce turistů ani obří promenádu se stovkami stánků. Přesto má své kouzlo. Vypadá jakoby zde čas plynul pomaleji. Jeho pláž se pak táhne od mariny daleko směrem na Podgoru. Své si tady najdou milovníci většího klidu. Pláže nejsou tolik přelidněné a jsou velmi čisté. Stejně jako v Makarské je pak nádherný pohled z vody na Biokovo. Ve městě je pak i několik stánků a obchůdků se suvenýry a jídlem.

Přístupnost: 
Nejlépe a nejrychleji cestou přes Rakousko, Slovinsko do Chorvatska, kde sjedete z dálnice až na Makarskou a přes ní na Tučepi. Samozřejmě je možná i cesta po pobřeží, ale to určitě ne jako trasa z ČR. Pokud byste sem chtěli na výlet v rámci dovolené, pak je možné ve směru od Dubrovníku opět na Makarskou. Tučepi nemůžete minout. Přímo v centru je parkoviště – placené (10 kun na hodinu).

Vhodné pro: 
Vhodné pro rodiny s dětmi, a pro ty, kteří neholdují nočním radovánkám na diskotékách a šumu velkoměst. Rozhodně ale nejsou Tučepi tím nejklidnějším letoviskem na Makarské riviéře. Takže si zde najdou zábavu i ti, kteří nechtějí jenom ležet u moře.

Celkový dojem:
Na první pohled klidnější místo, než například Makarská. Návštěvníci jsou ale odměněni menším počtem lidí na plážích a velmi čistou vodou. Ti, kteří zatouží po „velkoměstu“ mohou zajet 3 km do Makarské. Dá se říci, že toto je místo pro ideální rodinnou dovolenou. Dají se pořádat i výlety a není to nikam daleko. Pro milovníky FKK je pár desítek metrů od centra nudapláž.

Rok návštěvy: 2012

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *