Trogir – město

Trogir Chorvatsko

Trogir

Trogir

Adresa: Trogir, Chorvatsko
GPS: +43° 31′ 1.33″, +16° 15′ 4.58″
GPS parkoviště: +43° 31′ 6.00″, +16° 15′ 8.69″
Rozhlédněte se: Street View
Celkové hodnocení: 9 z 10
Webové stránky: nejsou

Popis:
Trogir je zapsán na seznam UNESCO a nutno říct, že zcela právem. Staré město, které leží na ostrůvku je už dávno obklopeno dalšími domy v okolí, přesto je vidět, že se místní o svůj poklad starají. Je zde nespočet obchodů a obchůdků, nechybí stovky restaurací. K tomu překrásné stavby v jejichž stínu se můžete procházet. Městečko pak samozřejmě ožívá navečer, to je zde někdy až k nehnutí. K tomu ještě obrovská tržnice, kde koupíte od čerstvého ovoce a zeleniny, přes oblečení až po mušličkové blbiny, které tak rádi vozíte svým známým a příbuzným a které oni tak neradi vidí 🙂 Zajít můžete „obhlédnout“ starobylé hradby pocházející prý až ze 13. století,  k návštěvě pak vybízí i katedrála sv. Vavřince.

Přístupnost:
Pokud pojedete z ČR po magistrále, stačí odbočit na sjezdu 23 Vrpolje. Pokud byste jeli ze strany od Makarské (my jeli cestou z Černé Hory), sjeďte už na sjezdu 25 Dugopolje. A pak už rovnou na Trogir… Pozor, Trogir bývá doslova přecpán auty. Jeden jediný most, který město spojuje s ostrovem Čiovo je  bída a tak se může stát, že zde uvíznete dlouhé minuty kolonách..

Vhodné pro:
Takto přesně si většina z nás představuje Chorvatsko, staré město na březích moře, promenády se stánky a obchody. Tak to je Trogir a tak jej doporučujeme úplně všem, kteří chtějí užívat Chorvatsko plnými doušky.

Celkový dojem:
Trogir je pěkné městečko, které ale díky blízkému ostrovu Čiovo občas působí jako tranzitní stanice pro stovky těch, kteří bydlí právě na ostrově. Přesto je tu moc pěkně a dokážeme si představit možnost tady trávit více dnů… Na plážích ostrova je veškerý komfort, jak jsme zvyklý, město pak nabízí příležitost pro nákupy. V okolí je několik míst, kam si můžete zajet na výlet. Co více si přát… Vzdálenost z Brna je zhruba 870 kilometrů a zvládnete ji v pohodě za 9 hoidn autem. Druhou variantou je pak nedaleké letiště…

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *