Split město

Recenze Split – město

Split mnich

Split mnich

Adresa: Split, Croatia
GPS: +43° 30′ 29.35″, +16° 26′ 23.62″
Rozhlédněte se v okolí: Street View
Webové stránky:  nejsou

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Úvodem je třeba říct, že Split je velké město které má mnoho památek, ale také mnoho lidí. Pokud do města vyrazíte za velkého vedra, budete se cítit jako ryba na suchu. Zejména přístav a prostory kolem Diokleciánova chrámu jsou v podstatě jednou velkou pecí. Každopádně se dá říct, že je Split krásný a je dobré se sem vypravit, pokud jste poblíž. Milovníci historie si přijdou na své zejména v již zmiňovaném Diokleciánově chrámu.

Přístupnost: 
Jedná se o dost velké město a tak jej z žádné světové strany nemůžete minout, Rozhodně se ale hodí navigace. Zejména při parkování si můžete ušetřit cenné minuty a posléze i kilometry chůze – to v případě, že Vás navede co nejblíže.

Vhodné pro:
Na své si zde přijdou dospělí i děti. Najdete zde mnoho obchůdků i obchodů, památek je tu také dost. Pokud máte rádi lodě, místní přístav vás jistě zaujme.

Celkový dojem:
Město je živoucím organismem a tak to nikdy nebude stejná procházka. Každopádně alespoň jednou byste je měli vidět, pokud jste například na Makarské. Staré budovy chrámu Vás pak nejen ochladí ale také Vám připomenou, že Chorvatsko není jen o turistech z ČR, ale také o historii.

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *