Rovinj město

Recenze Rovinj – město

Město Rovinj

Město Rovinj

Adresa: Rovinj, Croatia
GPS parkoviště: 45°05’06.3″N 13°38’09.5″E
Webové stránky:  nejsou

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Právem je Rovinj označován za nejkrásnější město Istrie. Ať přijedete po moři či autem, vždy se vám naskytne nezapomenutelný pohled. Městečko má starobylé centrum, které je plné křivolakých, úzkých uliček. Když jimi projdete až na vrchol, dostanete se ke kostelu, odkud se Vám naskytne neuvěřitelně krásný výhled na moře a blízké ostrůvky. Ten pohled je opravdu nádherný a určitě stojí za to. Uličky jsou plné malých obchůdků a nechybí ani velké množství restaurací. Pokud sejdete dolů k přístavu, můžete si koupit lodní zájezd do nedalekého Limského zálivu, či někam k blízkým ostrůvkům s fish picnicem.

Přístupnost: 
Pokud zamíříte do města autem, záhy narazíte na centrální parkoviště. Pokud je plné, řídí dopravu několik brigádníků, kteří Vám místo na parkování seženou. Lodí je to prosté, stačí si urvat svoje místečko 🙂

Vhodné pro:
V podstatě pro všechny – zejména doporučujeme romantikům, protože z města romantika přímo sálá.

Celkový dojem:
Město uchvátí svým osobitým kouzlem a v podstatě celým historických jádrem na malém poloostrůvku. Typické istrijské město je tak povýšeno na extra třídu. Myslíme, že je to vhodné místo na dovolenou pro všechny generace. Na své si zde přijdou romantici, rodiny s dětmi, mladí, chtivý nákupů i historických památek. Ti, kteří rádi koupání bez plavek, ocení blízký naturistický kemp Valalta.

Poslední aktualizace: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *