Limský záliv

Recenze Limský záliv

Adresa: Limský záliv – mezi městečky Rovinj a Vrsar, Chorvatsko
GPS: +45° 7′ 53.48″, +13° 44′ 2.14″
Webové stránky:  nejsou

Celkové hodnocení: 3 z 10

Popis:
Limský záliv Vás nadchne zejména při pohledu z některé z vyhlídek. Upřímně Vám však nedoporučujeme podlehnout mámení a vyrazit na placenou plavbu.To čemu turistický průvodce říká strmé skály jsou pro nás zalesněné kopečky s občasnou skalkou. Celá plavba je tak vlastně jen nudnou projížďkou lodí. Největší překvapení v negativním slova smyslu Vás však čeká při návštěvě jeskyně, ve které se natáčel jeden z dílů Vinnnetoua. Překvapení v podobě pěti kun vstupného k této jeskyni je to nejmenší, co Vás potká. Po vyšlápnutí několika schodů dorazíte k baru, kde si můžete koupit nechutně předražené „cokoli“ a následně pak k jeskyni, která však není větší, než většina sklípků na Jižní Moravě. A to je vše, tedy pokud nepočítáte mezi turistické atrakce malůvky na zdi typu – Vlasta miluje Karla. Vše korunuje trapná plastová atrapa pirátů, děla a truhly před jeskyní. Opravdu není o co stát.

Přístupnost: 
Pokud chcete na okraj zálivu dojet vozem, nemůžete minout při cestě mezi Vrsarem a Rovinjem . Odbočka je tu opravdu viditelná. Lodí se pak můžete vydat v podstatě z každého města Istrie. Z naturistického kempu Valalta se dokonce pořádají naturistické plavby.

Vhodné pro:
Osobně nemůžeme doporučit nikomu, ale chápeme, že se možná najdou milovníci přírody, kteří ocení krásu zálivu.

Celkový dojem:
Kanál je možná přírodní krásou, ale přístav s rybárnou je spíše z nepovedeného hororu. Nic naplat nepomůže ani proslavená restaurace, kde podávají rybí speciality a místní proslavené škeble. A jeskyně už je jenom „třešničkou“ na zkaženém dortu

Rok návštěvy: 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *