Fish picnic na ostrově Brač

Recenze Fish picnic na ostrově Brač

Fish picnic Brač

Fish picnic Brač

Adresa: ostrov Brač, Chorvatsko
GPS: +43° 20′ 23.57″, +16° 50′ 7.53″

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Jedná se de facto o kombinaci několika zážitků v jednom. Jednou z částí je plavba lodí v tomto případě na blízký ostrov. Dále pak účastníci mohou vyrazit za krásami městečka Povlje, vykoupat se na přilehlé pláži a nakonec ochutnat místní ryby připravené přímo rybáři.
Fishpicnic lodí Marin na Brač:
Tato loď kotví v Baško vodě, kam vás z přilehlých míst dopraví minibus. Po nalodění následuje plavba na ostrov Brač. Nechybí ani přípitek s kapitánem. Plavba trvá zhruba hodinku. Nezapomeňte opalovací krémy, pokud sedíte na sluníčku, není problém se spálit. V tomhle případě namazat (krémem), nepůsobí stejně jako namazat se místním likérem :-). Po vylodění je možné s delegátkou vyrazit poznat krásy městečka. Součástí je i prohlídka kostela. Poté zbyde trochu času i na koupání. Lodníci mezitím připravují rybí oběd. Ti, kteří ryby nemusí si mohou předem objednat čevapčiči jako náhradní stravu. U oběda jsou podávány nealko nápoje a víno. To vše v ceně. Jíst a vypít je možné co jen hrdlo ráčí. Při jídle stačí jen sedět a vychutnávat si obsluhu lodníků. Následuje plavba zpět. Celkově se jedná o půldenní výlet, ale je možno si koupit i výlety celodenní. Podle nás je to ale ztráta času a peněz, protože celodenní výlety jsou obvykle delší jen o koupání.

Přístupnost: 
V kterémkoli z letovisek stačí vyhledat nabídku té či oné lodní společnosti. My využili objednávku přes delegátku, díky tomu jsme měli průvodkyni po ostrově v češtině.

Vhodné pro:
Pro mladé i staré, pro rodiny s dětmi i bez nich. Každý kdo se u moře vyskytl by to měl alespoň jednou zkusit.

Celkový dojem:
My jsme byli na výsost spokojeni. Lodníci z lodi Marin byli milí a velmi komunikativní. Nejednalo se o zbytečně dlouhý výlet, takže jsme se rozhodně nenudili. Ryby byly výtečně připraveny, takže jsme si i pochutnali. A to nepatříme zrovna mezi milovníky rybí kuchyně.

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *