Plavba po Cetině

Plavba po řece Cetině Omiš

Plavba po řece Cetině

Plavba po řece Cetině

Adresa: Omiš, nábřeží řeky Cetiny
GPS: +43° 26′ 42.85″, +16° 41′ 31.31″
GPS parkoviště: +43° 26′ 43.48″, +16° 41′ 21.25″
Rozhlédněte se v okolí: Street View
Webové stránky:  nejsou

Celkové hodnocení: 3 z 10

Popis:
Rafting na řece Cetině je dost známý, o to více nás překvapilo, když nás oslovil v Omiši pán s nabídkou výletu lodí po řece až k vodopádům, tedy k dojezdovému místu raftů. Po zkušenostech z Limského zálivu a výletu po Skadarském jezeře se nám do toho moc nechtělo. Jenže nabídka zněla: Buď lodí pro cestující na místo, tam hodina pauza a pak zpět, nebo půjčenou loďkou, sami. Jak dlouho budeme chtít. Hodina 100 Kuna. Celkově prý stačí dvě hodiny. A to jsme se rozhodli zkusit.

Přístupnost: 
Samozřejmě musíte do Omiše. My parkujeme vždy na stejném, placeném parkovišti, tuším za 10 Kuna na hodinu. Mapu parkoviště najdete nahoře. Pak už stačí dojít na nábřeží řeky a buďto se nechat oslovit s nabídkou, nebo se rovnou přeptat na možnost výletu.

Vhodné pro:
Pro všechny, kteří nechtějí jen ležet u vody. Zejména děti si užili, když mohli sami řídit motorovou loď. Kdo chce, může cestu využít třeba na opalování.

Celkový dojem:
Paráda, cestu jsme si náležitě užili. Na loďce jsme se vyblbli. Parádní krajina s množstvím zákoutí je opravdu zajímavá. Za dvě hodinky jsme byli zpátky a ani to moc nestálo. Na cestu si nezapomeňte přibalit pití, protože dvě hodiny bez vody je dost. I když je možnost na konci cesty vystoupit a občerstvit se. Plavbu rozhodně doporučujeme, pro otužilejší je možné ji doplnit o koupání přímo v řece 🙂 Pokud Vám budou říkat, že na to potřebujete 3 hodiny a že to bude stát 300 Kuna, nenechte se přesvědčit a trvejte na dvou hodinách. Opravdu to bohatě stačilo 🙂 a ovládání lodě se nebojte, zvládne to úplně každý.

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *