Omiš město

Omiš – pirátské město na Cetině

Omiš

Omiš

Adresa: Omiš, Chorvatsko
GPS parkoviště: +43° 26′ 43.48″, +16° 41′ 21.25″
Rozhlédněte se v okolí: Street View
Webové stránky:  nejsou

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Kdysi pirátské městečko ve střední Dalmácii nedaleko Makarské. Najdete zde úzké křivolaké uličky plné malých krámků, ale neminete ani hlavní silnici přes kterou budete mít v sezóně problém přejít. Velkou atrakcí ve městě je řeka Cetina, která se právě zde vlévá do moře a na které můžete okusit rafting. My jsme si půjčili motorovou loďku a po řece jsme se projeli až ke starému mlýnu a zpátky. Více o tomto výletu najdete TADY. Cetina při ústí do moře tvoří deltu s písečnou pláží. Krásnou scenérii Omiše pak zcela jistě tvoří pohoří kolem městečka. Určitě si nenechte také ujít vyhlídku na město ze zbytků pevnosti, která se ční nad městem a výšlap na ní pro Vás bude zcela jistě nejen zážitkem, ale i sportovní událostí roku 🙂

Přístupnost: 
Ať přijedete do města ze severu nebo z jihu, vždy si najdete místo na zaparkování. Centrum také neminete. Cesta na rafting na Cetině je také dobře značená.

Vhodné pro:
Výlet nebo i pobyt v městečku si užijí jak mladí tak starší 🙂

Celkový dojem:
Pokud budete poblíž tohto krásného městečka nenechte si jej ujít. Výhodou je, že nabízí velké množství zábavy a kdo chce, najde si i svůj klid. Nás zaujalo hlavně historické centrum a místní zelinářský trh.

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *