Nugal Beach

Pláž Nugal – nejkrásnější pláž na Makarské

Nugal beach Makarska

Nugal beach Makarska

Adresa: Nugal beach, mezi Makarsku a Tučepi
GPS: +43° 16′ 46.30″, +17° 2′ 3.96″
Webové stránky: nejsou
Celkové hodnocení: 7 z 10

Popis:
Jedna z nejkrásnějších pláží na Makarské riviéře. Fantastický je zejména pohled z výšky na celou pláž. Ten se Vám naskytne těsně před sestupem dolů při cestě z Makarské. Na samotné pláži je pak čisto a klidno. Moc lidí sem obvykle nechodí, je to přece jen trošku z ruky. Co se naháčů týká, tak těch je zde tak polovina, zbytek – i přes mnohá označení FKK – zůstává v plavkách. To je patrně daň za to, že pláž nemá žádného správce. Pokud Vás nebaví ležet jen na slunci, můžete se uvelebit i v přilehlém piniovém lesíku. Tady je počet naháčů také tak 50 na 50. Voda je zde průzračně čistá a bývá také velmi klidná.

Atrakce a služby:
V místě není nic, co by se dalo nazvat službou. Vše, a to včetně pití, si musíte přinést s sebou. Vyplatí se vzít i šnorchl a brýle, parádně si tu užijete.

Přístupnost:
Tak tady většinou skončí všechny cesty. Na pláž se totiž musí pěšky. Od rohu přístavu je to zhruba dva kilometry a se zastávkami na focení nám cesta trvala skoro hodinu. Jde se buďto přímo po skalinách okolo moře (tady se dá fotit) nebo po vnitřním oblouku za tamním hotelem. Od vlajky (tu můžete vidět z přístavu) vede cesta okolo moře a časem i přibývají značky FKK. Pláž touto cestou nemůžete minout.

FKK:
Jak již bylo napsáno, je to nudistická pláž, kterou z polovinu obsadili nenaturisté. To jí však rozhodně neubírá na kráse. Ostatně je to příležitost si koupání bez plavek vyzkoušet. Pokud se k tomu neodhodláte, můžete zůstat v plavkách. My ale doporučujeme pro začátečníky 100% FKK, tam si „nováčka“ nebude nikdo všímat.

Ceny:
Neplatí se.

Celkový dojem:
My jsme byli spokojeni. Ta cesta stála za to. Pravdou je, že by na pláži mohlo být i nějaké občerstvení, případně nějaký správce, který by zde nastolil pořádek. I tak bychom se sem rádi vrátili. Výhodou je, že se sem nechce čumilům, tak jako tomu je u FKK pláže na druhém konci Makarské. Pokud se sem vydáte i Vy, doporučujeme delší pobyt, než jen hodinku dvě, a úměrně tomu se i vystrojit pitím a jídlem.

Rok návštěvy: 2012

 

 

One Comment
  1. Je to nádherné místo. K tomu poslednímu odstavci : proboha hlavně žádné občerstvení, všude by se válely kelímky a odpadky a řvala by tam muzika !! Kdo nevydrží pár hodin bez jídla, tak holt musí zůstat na městské pláži.
    A správce ?? jak znám místní, tak by tam vybíral poplatek a stejně by měl všechno na háku. Kolik takových krásných míst nedotčených civilizací ještě je ?
    Važme si nedotčené přírody !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *