Makarská město

Recenze město Makarská

Makarska - město pod Biokovem

Makarska – město pod Biokovem

Adresa: MAKARSKA, Chorvatsko
GPS: +43° 17′ 37.60″, +17° 1′ 15.19″
Webové stránky:  nejsou

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Zcela jistě nejznámější letovisko Dalmácie. Leží přímo na úbočí pohoří Biokovo, které tvoří krásnou dominantu Makarské. Pohled na Biokovo s mořem je opravdu velmi krásný. V tomto letovisku si najde každý to své. Pláže jsou tu jak velké – centrální městská pláž, tak při troše hledání najdete romantické menší plážičky, včetně nudistických pláží. Na plážích jsou kameny, ale i menší kamínky. Podél moře vede promenáda v délce cca 3 km, která je lemovaná plážemi, obchůdky, restauracemi, stánky s různými drobnostmi apod. Končí u posledních hotelů na jedné straně a na centrální městské pláži na druhé straně. Pak už navazuje marina, odkud můžete vyplout na jakýkoli lodní výlet, a kde také přistávají trajekty z ostrovů – Brač, Hvar atd. Kousek od Mariny pak najdete staré centrum, kde je kostelík, úzké křivolaké uličky a náměstíčko. Na Makarské to opravdu žije, můžete se zde bavit od rána do rána, ale pokud toužíte po klidu a namíříte si to na druhou stranu od centra, i to Vám může Makarská nabídnout.

Přístupnost: 
Do města se dostanete velmi dobře, cesta je značená ze všech směrů. Parkoviště jsou jak v centru, tak i na různých stranách města.

Vhodné pro: 
Výlet nebo i pobyt na Makarské si užijí jak mladí tak starší 🙂 Užijí si i milovníci koupání bez plavek.. Najdete zde hned dvě nudapláže, a to ve směru na Baško vodu a pak také jednu z nejkrásnějších pláží celé Makarské Riviéry – Nugal beach.

Celkový dojem:
Centrum Makarské riviéry je jedno z nejoblíbenějších letovisek v Chorvatsku. Ať už patříte mezi „pařmeny“, kteří si chtějí dovolenou užít včetně nočního života nebo mezi lidi, kteří o dovolené vyhledávají klid, určitě Vás pobyt v Makarské uspokojí. Pokud nebudete na dovolené bydlet přímo zde, zajeďte se alespoň podívat. V rámci výletů pak rozhodně doporučujeme výjezd na Biokovo. Co se ubytování týká, my jsme vyzkoušeli Hotel Rivijera a pak také Apartmány Klára II. nebo Vilu Mariju

Rok návštěvy: 2012

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *