Restaurace Konoba Decima

Konoba Decima – lepší restaurace v Makarské

Konoba Decima Makarska

Konoba Decima Makarska

Adresa: Glazbarska 2, Makarska
GPS: +43° 17′ 41.55″, +17° 1′ 11.73″
Webové stránky: www.konoba-decima.com

Celkové hodnoceni: 42 z 50

Personál: (8 z 10)
Personál této restuarace fungoval tak, jak jsme zvyklí u většiny restaurací v Chorvatsku. Tzn. že vše ochotně objednal a přinesl, chybí tomu ale taková ta přidaná hodnota. To ale bude tím, že restaurace jedou několik měsíců na plný plyn a tak se asi nedá očekávat něco extra, pokud nezavítáte třeba do rodinného podniku, kde to bývá jiné. Rozhodně to ale v této restauraci nebylo špatné. Jen jaksi průměrné. Ale co bychom za to mnohdy dali v našich restauracích.

Prostředí: (9 z 10)
Prostředí restaurace je rozhodně její devizou. Je totiž uprostřed menšího náměstíčka v historickém centru Makarské. Jen pár kroků od tamního kostela na jednu stranu a od přístavu na stranu druhou. Přes den stíní před sluncem mohutná markýza, odpoledne pak okolní domy. Dřevěné stoly a lavice pak umocňují celou atmosféru starobylého města. Vše je čisté a připravené pro hosty.

Jídlo: (8 z 10) 
Ochutnali jsme hned několik jídel. Z hotových jídel nás velmi mile překvapil jehněčí guláš. Jednak se jednalo o obrovskou porci s velkými kusy masa a jednak to bylo velmi dobře dochucené jídlo a maso bylo velmi křehoučké. Vybrali jsme i kuřecí plátek se sýrovou omáčkou a to s hranolkami a také s rýží. I tady toto jídlo bylo dobré, nebyl to však takový luxus, jako zmiňovaný guláš. Další vybrané jídlo byl vídeńský telecí řízek, opět s hranolkami. Tady se snad nedalo nic pokazit. Posledním jídlem byl záhřebský řízek, který byl plněný šunkou a sýrem, také s hranolkami. Ten byl také dobrý. Navíc jsme dostali i ošatku s pečivem. Zajímavým postřehem z restaurací na Jadranu je to, že pokud si doobjednáte přílohu nebo třeba tatarku, dostanete obrovskou porci. Snad proto, že vám poprvé nestačilo :-). Celý jídelní lístek z této restaurace najdete ve fotogalerii.

Ceny: (8 z 10)
Ceny byly o něco málo vyšší než u restaurací na promenádě. To bylo ale zapříčiněno zcela jistě kvalitou jídel a ne polohou restaurace. Celkem jsme za jídlo pro 6 lidí zaplatili kolem 350 kun včetně nápojů.

Celkový dojem: (8 z 10) 
Tato restaurace patří k těm lepším, které jsme při svých toulkách po Makarské navštívili. Určitě také reprezentuje tradiční jídla, která se zde servírují. Poměr cena a kvalita byl velmi dobrý. V porovnání s našimi domácími lepšími restauracemi je to však stále hluboko pod standardem. Přesto pokud se na Makarskou vrátíme, rádi zajdeme i sem, protože jsme byli spokojeni.

Další restaurace na Makarské:
Restaurace Bum bar
Restaurace Konoba Buźa
Restaurace Makarski Jadran
Restaurant MIRELA

Rok návštěvy: 2012

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *