FKK Makarská

FKK Makarská – Nudapláž na kraji Makarské

FKK Makarská - nudisti :-)

FKK Makarská – nudisti

Adresa:  OKRAJ MAKARSKÉ, SMĚREM K OMIŠI, CHORVATSKO
GPS:  +43° 18′ 41.79″, +16° 59′ 52.38
Webové stránky:  nejsou

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Jedná se o oficiálně neoficiální nudistickou pláž na kraji Makarske. Nespornou výhodou této menší pláže je její vzdálenost od plných pláží Makarské. Díky tomu zde najdou místo i stydlivější jedinci a užijí si zde hlavně milovníci šnorchlování. Hlubiny moře jsou tady plné života i zajímavých kamínků. To rozhodně na centrální pláži nenajdete. Pláž je menší a de facto rozdělená na několik plážiček skrytých pod vysokým břehem. Většina neznalých ji tak může minout.

Přístupnost: 
Z centra Makarské musíte vyrazit směrem k Omiši, po pár minutách chůze již mimo klasické pláže uvidíte poloostrůvek s malým občerstvením. Zhruba 100 m před ním (jakoby zpět k Makarské) se pod svahem ukrývá daná pláž. Nevýhodou je prudký sestup, který musíte absolvovat. To co pláž nabízí Vám ale komplikovaný sestup vynahradí.

Vhodné pro: 
Vhodné pro všechny příznivce koupání a opalování bez oděvu. Díky odlehlosti si zde najdou místo i ti, kteří nepatří mezi skalní naturisty. Místní „komunita“ beze slova přejde i ženy „pouze“ nahoře bez. Naopak lidé v plavkách zde nepůsobí dobře a je jim to také dáváno najevo.

FKK: 
Pláž je výhradně naturistická, tzn. lidé se zde pohybují bez oděvu. Prudérní a ti, kteří nehodlají svůj oděv odložit by sem rozhodně neměli chodit.

Celkový dojem:
Celkově se nám pláž velice líbila. Mezi nevýhody patří absence občerstvení, toalet a také několik zvědavců, kteří se ze břehu chtějí podívat. Lenochům se pak nebude líbit ani procházka k pláži, která je z centra trochu z ruky. Výhodou pak je klid, možnost šnorchlování a samozřejmě FKK. Je tu větší pohyb než na další FKK pláži Nugal beach, je sem ale pohodlnější cesta… Naopak je to dál od centra, než třeba FKK v Baško Vodě o tamního centra… Je tu ale o poznání méně lidí…

Poslední aktualizace: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *