Centrální pláž v Makarské

Centrální pláž v Makarské

Makarska - městská pláž

Makarska – městská pláž

Adresa: centrální pláž Makarska
GPS: +43° 17′ 53.62″, +17° 0′ 49.33″
Webové stránky: nejsou
Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Tato pláž je široko daleko nejdelší, a také nejnavštěvovanější. Má dokonce i Modrou vlajku, takže je zaručena čistota vody. Ve slunečných dnech ale připomíná více mraveniště, než pláž. Jsou zde tisíce lidí, v mnoha řadách, s dekami těsně vedle tak, že se nedá ani projít. Pláž nese název Donja Luka a má zhruba 2 kilometry.

Atrakce a služby:
Najdete zde vše, nač si jen vzpomenete. Na dosah je mnoho stánků s občerstvením i suvenýry. Přímo na pláži si můžete půjčit lehátko a slunečník, cena je nejčastěji 30 kun za lehátko a 30 kun za slunečník na den. 50 pak zaplatíte, pokud si půjčíte oboje současně 🙂 40 kuna stojí hodina skákání na vodní atrakci. Za poplatek je pak i tobogán, nebo půjčení šlapadla. Přímo na pláži si pak můžete zkusit proletět se na padáku taženém lodí. Dalšími možnostmi je půjčení vodních skútrů a lodí. Přímo na plážové promenádě Vás budou lanařit na některý z desítek lodních výletů, jako je například Fish piknik na ostrově Brač. Mezi lehátky se často prodírají prodejci kukuřice, nebo štrúdlů. Na samotné pláži jsou pak sprchy /někde za poplatek/ a převlékárny.

Přístupnost:
Chcete na Makarské na tuto pláž? Prostě a jednoduše sejděte k moři a jste tam. 🙂 Jinými slovy, pláž se rozprostírá od přístavu až po konec Makarské.

FKK:
Přímo na této pláži se FKK nepraktikuje, stačí zajít ale na jednu nebo druhou stranu Makarské a jste tam 🙂 Opalování žen nahoře bez je zde ale naprosto běžné.

Ceny:
Neplatí se.

Celkový dojem:
Pláž Vás ohromí svou velikostí a množstvím lidí. Je převážně oblázková a tak se, v případě že chcete ležet celý den, vyplatí půjčit si lehátko. Svým zázemím patří mezi ty lépe vybavené pláže, my ale dáváme přednost spíše prázdnějším plážím 🙂

 

Poslední aktualizace: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *