Igrane město

Recenze Igrane město

Igrane město

Igrane město

Adresa: Igrane, Chorvatsko
GPS: +43° 11′ 42.59″, +17° 8′ 17.88″
Webové stránky: nejsou

Celkové hodnocení: 6 z 10

Popis:
Igrane je malinké městečko, které je zajímavé hlavně tím, že je malinké :-). Město leží zhruba 15 km od Makarské mezi městečky Drašnice a Živogošče. Historické centrum je o něco výše, než pláže. Díky tomu tady není cítit takový starobylý duch. O co mladší jsou budovy okolo, o to dražší zde všechno je. Při naší návštěvě jsme zjistili, že se ceny jídla pohybují o desítky kun výše, než třeba na Makarské. Kromě pár stánků jakéhosi „fastfůdu“ a pár restaurací jsme tady nic zajímavého nenašli.

Přístupnost:
Nejlépe a nejrychleji cestou přes Rakousko, Slovinsko do Chorvatska, kde sjedete z dálnice až na Makarskou a přes ní na Igrane . Samozřejmě je možná i cesta po pobřeží, ale to určitě ne jako trasa z ČR. Pokud byste sem chtěli na výlet v rámci dovolené, pak je možné ve směru od Dubrovníku opět na Makarskou. Autem pak zaparkujete na konci pobřežní promenády za 6 kuna na hodinu.

Vhodné pro:
Pro ty, kteří chtějí dovolenou doslova proležet u dvoře. Zábava veškerá žádná a promenádu projdete za pár chvil. Jasné je, že si zde užijí starší lidé nebo rodiny s malými dětmi.

Celkový dojem:
My jsme byli nemile překvapeni z cen. Jsme založení spíše na živější centra a tak tady dovolenou rozhodně trávit nebudeme. Chápeme ale, že si zde své příznivci klidu určitě najdou.

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *