Cesta přes Novo Mesto Slovinsko

Cesta přes Slovinsko do Chorvatska

Adresa: ČESKÁ REPUBLIKA, RAKOUSKO, SLOVINSKO, CHORVATSKO
Přejezdová města: Vídeň, Graz, Maribor, Ljubljan, Novo Mesto, Netretič, Bosiljevo, Zadar, Split
Vzdálenost od hranic s ČR na Makarskou: 875 km
Délka cesty v hodinách: 10
Cesta na Google maps s možností vytištění: TADY
Vzdálenost od hranic s ČR do Dubrovníku: 1111 km
Délka cesty v hodinách: 12
Cesta na Google maps s možností vytištění: TADY

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Nejméně známá ale neprávem opomíjená cesta. I když je nutné zaplatit dálniční poplatky ve Slovinsku, ušetří se na mýtném v Chorvatsku. Největší výhodou pak je, že se vyhnete komplikovanému úseku Slovinsko-chorvatských hranic a mýtných bran u Zagrebu. Zajížďka činí oproti klasické Jadranské cestě zhruba 80 km. Vyjma krátkého úseku Novomestom a Bosiljevom se jede až do Makarské po dálnici. Možné komplikace: hraniční přechod mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Vhodné pro: 
Vhodné i pro ty, kteří se bojí okresních cest. Jedná se o oblíbenou trasu na Istrii, jen se v Ljubljani odbočí směrem na Chorvatsko, cesta je velmi dobře značená. U dálnic je velké množství odpočívadel a čerpacích stanic.

Poplatky: 
Rakouská dálniční známka na deset dnů vyjde na 8 Euro. Ve Slovinsku zaplatíte 15 Euro na 7 dní nebo 30 Euro na 30 dní. V Chorvatsku se platí mýtné, až na Makarskou zaplatíte 179 Kun.

Celkový dojem:
Až po konec dálnice za Makarskou v Chorvatsku se jede po velmi dobrých dálnicích. Tato trasa vás ušetří od komplikací na hraničním přechodu mezi Slovinskem a Chorvatskem ve směru Maribor – Zagreb, také minete komplikovanou mýtnici v Zagrebu. To vše vám může ušetřit několik hodin čekání ve frontách.

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *