Cesta přes Rijeku ve Slovinsku

Cesta do Chorvatska přes Rijeku ve Slovinsku

Adresa: ČESKÁ REPUBLIKA, RAKOUSKO, SLOVINSKO, CHORVATSKO
Přejezdová města: Vídeň, Graz, Maribor, Ljubljan, Kozina, Rijeka, Vrbovsko, Zadar, Split
Vzdálenost od hranic s ČR na Makarskou: 1020 km
Délka cesty v hodinách: 11
Cesta na Google maps s možností vytištění: TADY

Celkové hodnocení: 7 z 10

Popis:
Jde o cestu, kterou využívá většina turistů při jízdě na Istrii. Největší výhodou je, že se vyhnete komplikovanému úseku Slovinsko-chorvatských hranic ve směru Maribor-Zagreb a mýtných bran u Zagrebu. Zajížďka činí oproti klasické Jadranské cestě necelých 150 km. Vyjma krátkého úseku mezi Kozinou a Čavle se jede po dálnici. Možné komplikace: hraniční přechod mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Vhodné pro: 
Vhodné i pro ty, kteří se bojí okresních cest a kteří nechtějí dlouhé kolony u Zagrebu. U dálnic je velké množství odpočívadel a čerpacích stanic.

Poplatky: 
Rakouská dálniční známka na deset dnů vyjde na 8 Euro. Ve Slovinsku zaplatíte 15 Euro na 7 dní nebo 30 Euro na 30 dní. Za cestu Chorvatskem zaplatíte až do Makarské celkem cca 170 Kun. V Chorvatsku můžete ušitřit díky systému ENC – podrobnosti najdete TADY

Celkový dojem:
Až po konec dálnice na Makarskou se jede po velmi dobrých dálnicích. Výhodou je zejména to, že se vyhnete dopravním komplikacím na hraničním přechodu mezi Slovinskem a Chorvatskem ve směru Maribor – Zagreb a také komplikacím na mítnici v Zagrebu.

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *