Cesta přes Maďarsko

Recenze cesta přes Maďarsko

Adresa: ČESKÁ REPUBLIKA, SLOVENSKO, MAĎARSKO, CHORVATSKO
Přejezdová města: Bratislava, Győr, Budapešť, Zagreb, Split
Vzdálenost od hranic s ČR na Makarskou: 1042 km
Délka cesty v hodinách: 10
Cesta na Google maps s možností vytištění: TADY
Vzdálenost od hranic s ČR do Dubrovníku: 1183 km
Délka cesty v hodinách: 12
Cesta na Google maps s možností vytištění: TADY

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Alternativní cesta nejen do Chorvatska ale i do Černé Hory. Volí ji zejména ti, kteří chtějí ušetřit na dálničních poplatcích ve Slovinsku. Neřeší však problém s kolonami na mýtnicích u Zagrebu. V podstatě celá cesta je po dálnicích. Možné komplikace: hraniční přechod mezi Maďarskem a Chorvatskem, mýtné brány zejména u Záhřebu

Vhodné pro: 
Vhodné i pro ty, kteří se bojí okresních cest. Jedná se o méně známou trasu, která je o necelých 200 km delší, ale o něco levnější na poplatcích. U dálnic je velké množství odpočívadel a čerpacích stanic.

Poplatky: 
Na slovenských dálnicích zaplatíte 7 Euro, známka je pouze na sedm dní, tzn. cestou zpět stejnou cestou budete potřebovat ještě jednu. Na maďarských dálnicích musíte mít elektronickou dálniční známku za cca 250 Kč. V označených místech oznámíte registrační značku vozidla a dostanete doklad, známka se nevylepuje a platí 10 dní. Kontrola probíhá elektronicky. V Chorvatsku se pak platí mýtné, celkem zaplatíte 237 Kun.

Všeo ENC najdete TADY

Celkový dojem:
Až po konec dálnice za Makarskou v Chorvatsku se jede po velmi dobrých dálnicích. Od Zagrebu trasa navazuje na klasickou cestu na Jadran, bývá zde plno :-). Výhodou pak je poklidná cesta, až po Zagreb. Mnoho řidičů nejezdí až do Budašti, ale krátí si všemožně cestu okolo Balatonu. Délka jízdy se tím ale nekrátí, ba naopak. Je delší. My tedy raději až k Budapešti a celou cestu po dálnici až do Chorvatska.

Poslední aktualizace: 2014

3 Comments
    • Protože cesta je sice delší, ale časově stejně náročná, ne-li rychlejší. Jsme zastánci toho, že raději připlatíme za dálniční poplatky a jedeme pohodlně, než abychom se kodrcali po okreskách, kde vždy hrozí zpoždění a policejní kontroly.

      • Naprosto souhlasím s názorem na cestu přes Budapešť – pohodlná, rychlejší než přes Csornu, Sombathely, Letenye. Jel jsem z Pardubic několikrát všechny možné trasy i s malými dětmi, tudy je to klidné a vyplatí se i s měsíčními známkami ( jezdíme na 12 dnů) oproti trase přes Rakousko a Slovinsko. Navíc se cítím méně unavený. Doporučuji vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *