Luhačovice lázně a město

Recenze Luhačovice lázně a město

Luhačovice - lázně

Luhačovice – lázně

Adresa: Luhačovice, Czech republic
GPS: +49° 6′ 3.86″, +17° 45′ 34.46″

Celkové hodnocení: 6 z 10

Popis:
Jeden z nejznámějších lázeňských komplexů v republice. Je zasazen do překrásné přírody a vévodí mu pavilon s veleznámou Vincentkou. Jedná se v podstatě o několik samostatně stojících budov, které jsou lázeňskými domy, nebo „domovy“ pro jednotlivé prameny.

Přístupnost:
Pokud už do Luhačovic dorazíte, lázeňský komplex nemůžete minout. Po cestě pak najdete i parkoviště, na kterém můžete nechat své auto. Po celém areálu se pak povětšinou lidé pohybují pěšky. Jak už to tak bývá v lázních hlavně pomalu :-).

Vhodné pro:
Lázně jsou vhodné zejména pro starší lidi nebo ty, kteří zdejší léčebnou kúru potřebují. Pro děti zde moc atrakcí není a tak se spíše budou nudit. Pokud je dostatečně nezazásobíte sladkostmi z jedné z mnoha místních cukráren.

Celkový dojem:
Na první pohled působí celý komplex velice krásně. Jednotlivé lázeňské domy jsou zasazeny šetrně do přírody. Při bližším ohledání však zjistíte, že by většina staveb potřebovala rekonstrukci. Celý areál by pak potřeboval oživit. Například nabídka suvenýrů je natolik žalostná, že si tu nemohly vybrat ani naše děti. Pokud zdejší léčbu nepotřebujete, doporučujeme návštěvu zjara nebo na podzim, kdy sem můžete vyrazit na procházku.

Rok návštěvy: 2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *