Letecké muzeum

Recenze Letecké muzeum Kunovice

Letecké muzeum Kunovice

Letecké muzeum Kunovice

Adresa: UL. LETECKÁ, KUNOVICE, 686 04
GPS: +49° 2′ 6.61″, +17° 27′ 28.85″
Webové stránky: www.slovackemuzeum.cz

Celkové hodnocení: 3 z 10

Popis: 
Zdálky muzeum, zblízka vrakoviště. Tak takový byl náš dojem po návštěvě muzea kolem kterého jsme pěkně dlouho jezdili. Zdálky se totiž zdálo, že v muzeu stojí velké množství letadel. Po zaplacení vstupného jsme se ale nestačili divit. Většina letadel vypadala zvenčí jakoby je někdo vytáhl z vrakoviště těsně před tím, než by je sežrala rez. Je jasné, že na nátěry apod. je potřeba hodně peněz, ale tady zkrátka není vidět investovaná ani koruna. Úděsné jsou i některé schodiště k letadlům, které se buďto viklají a nebo jsou tak nízké, že z nich děti nevidí do letadel.

Přístupnost: 
Při cestě autem z Veselí nad Moravou do Uherské Hradiště nemůžete Kunovice minout. Hned po vjetí do obce uvidíte po levé straně areál muzea, směrovky Vás následně dovedou přímo k bráně.

Cena: 
Dospělí zaplatí 50 Kč, děti studenti a důchodci 30 Kč. Rodinné vstupné vás vyjde na 80 Kč.

Celkový dojem: 
My jsme byli zkrátka a dobře zklamaní. Tohle vrakoviště potřebuje pár skutečných nadšenců, kteří se budou věnovat nejen opravám letadel, ale také jejich zatraktivnění pro návštěvníky. Tohle muzeum těží z toho, že někdo někdy sesbíral letadla a že je dobře vidět ze silnice. Jasné je, že peníze nejsou, ale tady snad nikdy ani nebyly 🙂

Rok návštěvy: 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *