Šiklův mlýn

Recenze Šiklův mlýn westernové městečko

Šiklův mlýn

Šiklův mlýn

Adresa: ZVOLE 49, 592 56 ZVOLE NAD PERNŠTEJNEM
GPS: +49° 28′ 31.75″, +16° 10′ 1.44″
Webové stránky: www.sikland.cz

Celkové hodnocení: 6 z 10

Popis: 
Šiklák je jednoznačně jedno z nejznámějších westernových městeček u nás. Pravdou však je, že se jedná o soubor aktivit, které nabízí nejen western, ale také military zone, nebo strašidelný zámek. Díky tomu však hned na první pohled návštěvník pochopí, že ne na vše je v areálu dostatek času. Velmi rozporuplně působí „brigádníci“, kteří jsou sice odděni v dobovém, nicméně svým chováním na návštěvníky působí spíše znuděným dojmem. Provedení samotného městečka je velmi povedené. Najdete zde vše, co patří k divokému západu. Divoce ale působí například jakási „zoo“ sestavená podle hesla, co má dvě či čtyři nohy a nemluví, patří k nám do zoo. Další věc, která většinu návštěvníků zarazí je neuvěřitelný nepořádek. S nadsázkou se dá říct, že to v Šiklově mlýně na některých místech vypadá jako v Paříži po měsíční stávce popelářů.

Přístupnost: 
Do městečka se dostanete ze všech světových stran :-). Nejlépe ale asi odbočkou z dálnice D1, nebo z cesty Brno – Svitavy. V okolí je pak také několik směrových tabulí mířících k Westernovému městečku. Značení by ale rozhodně mohlo být lepší.

Cena: 
Dospělí 180,- Kč, děti do 12 let a důchodci nad 60 let 90,- Kč, děti do 4 let a důchodci nad 70 let mají vstup zdarma. Rodina zaplatí 432,- Kč. Přijede-li dospělý na kole zaplatí jen 90,- Kč. Ale pozor v pondělí se nehraje žádné představení a vstup tak stojí jen 50,- Kč. Pokud do areálu vyrazíte v sobotu, zaplatíte 216,- Kč za dospělou osobu, děti do 12 let a důchodci nad 60 let zaplatí 108,- Kč, děti do 4 let a důchodci nad 70 let mají vstup zdarma, rodina zaplatí 518,- Kč, pokud do areálu přijedete na kole zaplatíte 108,- Kč.

Celkový dojem: 
Po návštěvě obdobného westernového městečka v Boskovicích jsme se i s dětmi do Šiklova mlýna hodně těšili. Byli jsme ale zklamáni. Areál si očividně žádá správce, který by z něj udělal místo, kam bychom rádi vrátili a nejen ušmudlanou továrnu na peníze. Nutno dodat, že mimo areál ležící strašidelný zámek jakoby k westernu ani nepatřil. Kvalitou se totiž nemohou srovnávat.

Rok návštěvy: 2009

5 Comments
  1. Ráda bych připojila komentář. Dovolím si reagovat, protože nesouhlasím s poměrem cena a kvalita. Ano, ušmudlané městečko. Pokud nejdete od vstupní brány dále než ke koupališti, ještě docela oki. Ale i u koupaliště je nějaká rozvrtaná plocha. Samotné westernové městečko je binec. Pokud vnímáte to, že v městečku se odehrává většina zábavy a gastronomie, dívejte se pozorně. Tuhle kusy polystyrénu, cihel, kusy plachet atd. Trapný model vlakové dráhy, za rohem digitální hrací automat – palice a měření síly úderu, u pizzerie nějaké elektro houpací autíčko a z něj výhled na stádo koz s prasetem. Dojem rozvrtaných a nedotažených věcí, nepečuje se o exteriér. Před dvaceti lety asi mohlo oslovit, dnes při konfrontaci s Evropou určitě ne. Ale stále hovoříme i o ceně. A instantní káva z automatu za tuším 35,-Kč? Tak to je vrchol gastronomie? Zaplatíte vstup do areálu a pak ještě vstup na koupaliště. Nabídka jídel – fazole s klobásou – nelze zkazit – a jinak opět konec komunismu – řízek, sýr, topinka, guláš, klobása pro jednodenní návštěvníky. Někde i pokus o postkomunistický zmrzlinový pohár nebo /dle fota/ hamburger s červeným zelím… Asi nějaká Arizonská specialita. A párek v rohlíku. S reklamou největší areál souhlasím, a přidala bych i největší binec a chaos. Jsem zvědavá, který trochu pořádkumilovný návštěvník dá jednodenní návštěvu v prachu s dětmi za cca 1000,-Kč i napodruhé. Jana Petrů, Jindřichův Hradec.

  2. Dobry den v nedeli 23.8.2015 jsme se vydaly do reklamamy vychvaleneho šiklandu…. Pri vstupu do arealu se zdalo vse v poradku… To byl ale mylny dojem.hned po zaplaceni vstupneho vas pocti vsudy pritomne vosy v radech tisicu a doprovazi vas na kazdem kroku…. To asi pro spestreni. Odpadkove kose pretekaly a opet plno vos u nich. Na predstaveni si musite pockat alespon 2apul hodiny . vychvalene vozeni v bvp ani ctyrkolky atd…nikde nic stanek zavreny a nic z toho ani pripraveneho k provozu… Aqua park si predsravuji trosku jinak chybely uz jen kaceny aby si tam plavaly.. Takze jediny co tam muzete kdyz najdete otevreny stanek se suvenyrama tak pouze utracet penize a ztracet cas… Deti zazitek leda z toho ze je vsude pouze kupa vos a nakonec stesti kdyz vas zadna z nich nepichne. Za me pouze tahani penez a jistota ze sem jiz nikdy vice…

  3. Western městečko je pouze komerční záležitost . Služby a zábava neodpovídají cenám navíc u prvního otevření městečka červenec ( SRAZ MOTORKÁŘŮ A BEZ JAKÉHOKOLIV UPOZORNĚNÍ JE V PROGRAMU OD 17 HOD TVRDÁ MUZIKA A TÍM NESKUTEČNÝ HLUK ) Pokud se ubytujete přímo v areálu je to vše je pořádáno cca 100 m od hotelu. Večer se pro hluk nedá spát ani větrat a to až do 03 hod ráno a to se nebavím o nebezpečném pohybu motorek po celém areálu .

    Program pokud je špatné počasí tak se zruší bez náhrady . Takže můžete se pouze projet vláčkem 15 min nebo si dát předražené pivo za 40 Kč nebo minerálku za 30 Kč či drahý fast food. Jinak za 1 hodinu krom programu 4 x za den pokud program není zrušen (teplo déšť ) není v městečku co dělat a děti se vám začnou nudit. Na pódiu při sledování programu pokud svítí v létě slunce tak se tam uvaříte za živa. Co dodat jedna návštěva a rychle pryč ,, Mirek

  4. Strašně moc jsme se na návštěvu ŠIKLOVA MLÝNU těšili…. vstupné nás stálo pro 4 člennou rodinu cca 450kč, viděli jsme 3 bizony u retro tatrovky, asi 2 koníky, slepice,, kozy a králíky…. bylo strašné horko, pomalu se nebylo kde ukrýt… divadlo jsme doslova přetrpěli s předraženým pitím, kluci chtěli hledat drahokamy za 2 šikláky (70kč) x 2 děti (140kč) si 5 minut hledali v písku, po 5 minutách otrávená slečna s mobilem v ruce, nahlásila poslední lopatku si prosijte a běžte pryč… našli asi 5kousků 3mm kamínků.. bomba! návštěva indiánské osady, natažené lano a nápis vyčkejte na příchod indiána a cena za os. 1 šiklák, obešli jsme obloukem a pádili domů… sumasumárum za 90minut jsme utratili cca 1000kč, zklamaní a naštvaní a už nikdy více!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *