Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Recenze Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Adresa: náměstí Míru 1, 675 51 Jaroměřice nad Rokytnou
GPS: 49°05’38.8″N 15°53’32.8″E
Virtuální prohlídka: Street View
Webové stránky: www.zamek-jaromerice.cz

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Pokud budete přijíždět směrem od Třebíče, uvidíte zámek už v dálce, ale to je ovšem vidět z jakékoliv strany odkud pojedete 🙂 Zámek sloužil také k natáčení filmů (Andělská tvář). Za zhlédnutí určitě stojí okruh A – Hraběnčiny apartmány. Okruhy jsou na zámku celkem tři a ještě nádherný park a kostel Sv.Markéty. Ten také stojí alespoň za nahlédnutí.

Přístupnost:
Zámek je přímo v centru myslím si, že to nikdo nemůže minout. Pokud přijedete autem je to jednoduché parkoviště je hnedka před zámkem a je zdarma. Pokud přijedete autobusem tak vězte, že zastávka je zhruba 30 metrů od zámku a cesta je dobře značená.

Vhodné pro:
Pro rodiny s dětmi, seniory ale i pro invalidy. Zámek se nenachází na žádném kopečku,snadný je i přístup do zámecké zahrady.

Vstupné:
Základní vstupné pro okruhy je v rozmezí mezi 70-90 Kč. Studenti, senioři a invalidé mezi 50 až 55 Kč a rodinné vstupné je mezi 200-260 Kč. Také bych ráda upozornila, že je lepší koupit si kombinované okruhy a to okruh A+B .Ke vstupnému si lze přikoupit i nálepku na foťák abyste mohli fotit krásné interiéry

Celkový dojem:
Určitě bych tento krásný zámek doporučila. Je to krásné nejen venku ale i vevnitř.
Na zámeckém nádvoří se navíc nachází krásná, útulná kavárna, kde dostane jak něco k pití tak něco dobrého na zub .Navíc když se sem vypravíte v létě tak se v zámecké zahradě konají hudební festivaly Petra Dvorského.

Rok návštěvy: 2014

By: Kristyna Molcarová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *