Vojenské technické muzeum

Recenze Vojenské technické muzeum

Vojenské technické muzeum Lešany

Vojenské technické muzeum Lešany

Adresa: Lešany u Týnce nad Sázavou
GPS: +49° 51′ 24.08″, +14° 32′ 17.12″
Webové stránky: www.vhu.cz/

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Muzeum je zaměřeno na vojenskou techniku. Je zde zastoupeno několik typů vojsk a milovníci vojenské historie zde najdou i několik raritních kusů. Díky rozložení celého muzea do velkého areálu si na své přijdou i ti, kteří se chtějí projít a něco zajímavého vidět a nemusí to být zrovna milovníci vojenství. Muzeum je rozděleno do několika období a typů vojsk. V jedné z hal tak najdete například rakeťáky, jinde zase dělostřelectvo. A nebo můžete projít bojištěm první či druhé světové války.

Přístupnost:
Ze všech koutů republiky směrem na Prahu. Nejlépe však po D1 a před Prahou odbočit. Po sjezdu z dálnice je muzeum velmi dobře značeno pomocí orientačních tabulí.

Vstupné:
Kupodivu se zde neplatí žádné vstupné. Dá se říci, že je to nepochopitelné. V době, kdy republika šetří kde může, stát doslova vyhazuje peníze oknem. Muzeum je natolik atraktivní, že by si návštěvníci zcela jistě rádi nějakou korunu zaplatili.

Celkový dojem:
Muzeum je velmi pěkné, jako velmi zdařilou hodnotíme například expozici „Ostravské operace“. Zajímavým pokusem jsou i dioramata doplňující expozici první a druhé světové války. Přesto je zde znát rukopis „učenců“ z Vojenského historického ústavu. Absolutně například chybí smysl pro detail nebo nápaditost. Muzeum ale rozhodně doporučujeme. Dá se říci, že zde zaplesá více srdce mužů než srdce žen. Ale ani ty se tu nudit nebudou.

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *