Konopiště

Recenze zámek Konopiště

Zámek Konopiště

Zámek Konopiště

Adresa: Konopiště 1, 256 01 Benešov
GPS: +49° 47′ 0.91″, +14° 39′ 26.58″
Webové stránky: www.zamek-konopiste.cz

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Konopiště je díky své poloze hojně navštěvované, zejména návštěvníky z Prahy a okolí. Jedná so o doslova pohádkový objekt. Natáčelo se zde nespočet filmů a pohádek.

Přístupnost:
Nejlépe autem z Prahy například po D1 směrem na Brno a následně odbočit. Motoristé pozor!!! Je potřeba vyhledat menší zato levnější a bližší parkoviště u zámku. To sice není poseto stánky a občerstvením, ale rozhodně se vyplatí. Pokud tedy na Konopiště jedete, nejdříve si projeďte tam a zpět, vyhlídková jízda Vám ušetří peníze.

Vstupné:
Máte možnost výběru ze tří okruhů, kde se cena pohybuje od 140,- Kč – 210,- Kč. Nebo můžete navštívit tři různé doplňkové expozice bez průvodce,jako je skleník, střelnice a muzeum sv. Jiří, kde je vstupné kolem 30,- Kč.

Vhodné pro:
Zaujme jak kované historiky, tak rodiny s dětmi, nebo milenecké páry na procházce.

Celkový dojem:
Ze zámku a okolí jsme byli nadšeni. Nádherně postavený skvost, zasazený do překrásné přírody. Co však trochu kazí dojem je všudypřítomná komerce. Nejdříve narazíte na parkovišti na desítky stánků s předraženými suvenýry, následuje nabídka svezení vláčkem, který však jede oklikou, protože jinak by cesta byla tak krátká, až by to pěkné nebylo:-). Vše pak dorazí cukrárna a bufet přímo na nádvoří zámku. Tak protivnou obsluhu jsme opravdu dlouho nezažili. Celkový dojem ze zámku samostatného, z Růžové zahrady i z Medvědího příkopu je na jedničku. Rádi se vrátíme 🙂

Rok návštěvy: 2011

One Comment
  1. Dobrý den, dnes jsme se již po několikáté zůčastnili pochodu Benešovské toulky,který vede turistickou stezkou přes zámek Konopiště, je zde velice krásně. Zámek je jeden z nejhezčích u nás. Velice nás však zklamala návštěva zdejší cukrárny v Růžové zahradě. Nejprve nám bylo divné, že zde nejsou žádní zákazníci ani venku na zahrádce ani ve vnitř, vzápětí nám vše došlo, tak neochotnou a protivnou obsluhu jsme opravdu už dlouho nezažili. Tato obsluha kazí dojem a odrazuje zákazníky, kteří by si jistě rádi poseděli v tak malebném prostředí. My jsme si den nenechali zkazit a došli jsme si do kavárny blízko náměstí a ta cesta se nám vyplatila, hned po vstupu bylo vidět, že jsme vítání, velice milá obsluha a výborná káva i zákusek. Věříme, že příští rok budeme vítání i ve vaší cukrárně Líba a spol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *