Žižkovský vysílač – rozhledna

Žižkovský vysílač – netradiční rozhledna s restaurací a ubytováním

Žižkovský vysílač

Žižkovský vysílač

Adresa: Mahlerovy sady 1, 130 00 Praha 3
GPS: +50° 4′ 51.12″, +14° 27′ 3.35″
Webové stránky: www.towerpark.cz

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Pro jedny zatracovaná stavba Prahy, pro druhé překrásný vysílač a rozhledna. Před pár lety proběhla celková rekonstrukce interiérů a tak zde dnes najdete nejen vyhlídkové terasy, ale také restauraci a dokonce i šestihvězdičkový apartmán, kde se můžete ubytovat. V podzemí jsou garáže, kde si za 30,- Kč na hodinu můžete v klidu a bezpečně zaparkovat auto. Nahoru Vás vyveze výtah, takže se nemusíte moc namáhat…  Celkově je věž vysoká 216 metrů a její základna leží 260 metrů nad mořem. Po jejích tubusech se promenádují legendární „miminka“ výtvarníka Davida Černého.

Přístupnost: 
Z velké části Prahy je vysílač vidět. Co se trasy týká, musíte se vydat na Žižkov a pak už jen za nosem, tam kde uvidíte monumentální stavbu 🙂

Vhodné pro:
Opravdu pro všechny, netřeba se bát výšek, je to tu obdobné, jako ve velmi vysokém domě 🙂

Vstupné:
Dospělí 150 Kč, děti od tří do 14 let 80,- Kč, studenti a důchodci 100 Kč, rodinné vstupné je 350,- Kč.

Celkový dojem:
Vysílač nabízí výhled na Prahu v úhlu 360 stupňů a dokonce i v noci. Otevřeno je denně až do půlnoci. A pokud si objednáte i pokoj, můžete si užít luxusní bydlení nad Prahou. Tady bacha na cenu, pohybuje se okolo 25 000 korunami za noc 🙂 Ve dne si pak můžete celou Prahu prohlédnout doslova jako na dlani. Za povšimnutí stojí i polozapomenutý hřbitov přímo pod věží.

Rok návštěvy: 2013

Za recenzi díky Janě Filipové

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *