Vánoční trhy

Recenze Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy Praha

Adresa: Staroměstské náměstí, Václavské náměstí Praha
GPS 1: +50° 5′ 14.38″, +14° 25′ 13.18″
GPS 1: +50° 4′ 54.65″, +14° 25′ 36.51″
Webové stránky: www.trhypraha.cz

Celkové hodnocení: 4 z 10

Popis:
Asi nejnavštěvovanější adventní trhy v České republice. Pravdou však je, že slovo adventní je jaksi znásilněno v duchu tržní ekonomiky. Možná by se pořadatelé mohli vypravit do nějaké Horní Dolní, aby si vzpomněli, jakže to má vypadat. Trhy totiž nabízí všechno, jen ne vánoční zboží. A o ručních výrobcích si nechte zdát. I těsto na trdelníky míchá stroj :-). Stánky překypují čarodějnicemi, čínskými porcelánovými panenkami, ruskými matrjoškami a nechybí šíleně drahé magnetky. Vše je pak doplněno občerstvením v duchu tradic: kaštany, hotdogy a trdelníky – mimochodem tomu miniaturnímu výtvoru u nás na Moravě neříkáme trdelník, ale trubička :-).

Přístupnost:
Pokud vyrazíte do hlavního města autem a moc to neznáte, zaparkujte na nejbližším velkém parkovišti a do centra přijeďte metrem. Lidé znalí nebo mající navigaci si mohou troufnout dojet i blíže. Vesměs však platí, čím blíž centru, tím dražší parkovné.

Cena:
Na trzích se vstupné neplatí, ovšem ceny výrobků a služeb jsou až abnormální. Minitrdelník za „pajcku“ a svařák za „4 pětky.“

Celkový dojem:
Katastrofa. Adventní trh plný triček Czech republic a magnetků Prague – to by ještě ušlo. Ale rádoby ručně vyrobené loutky s podobou Michaela Jacksona, nebo Harry Pottera toho asi moc společného s vánoční atmosférou a Prahou společného nemají. A jako bonus Vám nabídnou matrjošku s fobalisty AC Milán. A to nemluvíme o tom, že s vámi prodavač zásadně nemluví česky. Lépe se domluvíte rusky či anglicky. Kam se poděla nějaká národní hrdost a staročeské Vánoce?

Poslední aktualizace: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *