Aquapalace Čestlice

Recenze Aquapark Praha – Aquapalace Čestlice

Aquapalace Čestlice

Aquapalace Čestlice

Adresa: Pražská 138, obchodní zóna Průhonice – Čestlice, 251 01 Říčany
GPS: +50° 0′ 29.15″, +14° 34′ 17.16″
Rozhlédněte se v okolí: Street View
Webové stránky:  www.aquapalace.cz

Celkové hodnocení: 24  ze 30

Popis:
Jeden z největších aquaparků ve střední Evropě si rozhodně zaslouží titul NEJ. Už samotné parkoviště se Vám zdá nejvyšší široko daleko :-). Po vstupu se i v šatnách bez problémů ztratíte. Zkrátka největší je největší … Součástí komplexu je pak velký bazén s vlnobitím, a také obří loď se skluzavkami pro děti. V jedné z hal je několik tobogánů, vybere si úplně každý (od lehoučké skluzavky po velmi náročný vodní trychtýř). Pro odvážné je připravená i divoká řeka, případně venkovni koupání, to se hodí hlavně v zimě :-). Ohřát se můžete v bazénku s akvárii. Pro sportovně založené je zde i plavecký bazén, nebo potápěčská komora. Za příplatek můžete i s dětmi do saunového světa.

Atrakce a služby: 9 z 10
Dětem se při naší návštěvě nejvíce líbila loď se skluzavkami, bazén s mořským vlnobitím a samozřejmě tobogány. Z těch, na které nezapomenete, vybíráme například trychtýř, tj. kratičký tobogán, který vás vyhodí do obrovského trychtýře, kde se nekontrolovatelně točíte až spadnete dolů do vody. Zajímavý je také tobogán na kterém se jezdí v sedě na obřích nafukovacích kolech. My starší nedáme dopustit na zdejší sauny. Je zde hned několik typů počínaje klasickou finskou, přes parní, nebo bylinnou. Samozřejmostí je i vířivka a malinkatý římský bazének. Pro opravdové fajnšmekry je k dispozici i srubová venkovní sauna. V saunách si pak můžete objednat i masáže. Nejslabším článkem celého komplexu je občerstvení. Máte na výběr, buď to, co už nemají, protože došlo, nebo to, co nechcete, ale zbylo :-(. To se týká jídla. Pití si snad vyberete bez potíží.

FKK: 
Saunový svět je zcela FKK, pohybuje se zde pouze bez plavek, ale pozor ručník je nutný. Jednou za čas, zejména v zimních měsících, se v celém areálu koná tzv. „naturistická party“. To znamená, že je v celém objektu bezplavkový provoz a doprovodný program. My jsme navštívili a chválíme.

Přístupnost:
Do aquaparku se nejlépe dostanete po dálnici D1 – sjezdem na Průhonice. Poté už nemůžete minout. Samozřejmě je možné využít i dopravu autobusy z centra Prahy.

Ceny: 6 z 10
Vstupné se mění podle toho, jaká je sezóna, zda je pátek či svátek. Samozřejmě se rozlišuje i „velikost“ toho, kdo chce vstoupit. Doporučujem mrknout na webové stránky a tam si najít tu správnou cenu 🙂 Btw. nejlevněji bývá na tzv. Naturistických párty. my jsem za 2 dospělé a dvě děti zaplatitli za vstupné na 3 hodiny, včetěn saunového světa, 1549 Kč…

Celkový dojem: 9 z 10
Prvotní dojem je ohromující. V aquaparku si vyžití najde úplně každý. My rozhodně doporučujeme našetřit korunky a vyrazit za zábavou. Ideální je využít nějakého extra vstupného, jako je na naturistickou párty, nebo třeba když je akce, kdy děti mají vstup za kačku apod 🙂

Polední aktualizace: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *