ZOO Plzeň

Recenze ZOO Plzeň

ZOO Plzeň

ZOO Plzeň

Adresa: Pod Vinicemi 9, 301 16 Plzeň
GPS:+49° 45′ 26.34″, +13° 21′ 36.22″
Webové stránky: www.zooplzen.cz

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Poměrně velká ZOO nečekaně plná zajímavých zvířat a zákoutí. Hned po vstupu návštěvníky zaujmou téměř volně se pohybující dravé šelmy. ZOO je doplněna i o dinopark. Nechybí ani několik občerstvení a obchod se suvenýry. Zahrada má tři okruhy, po kterých se můžete vydat. Pokud zvolíte ten nejdelší, strávíte zde celý den, ale rozhodně se nebudete nudit ani vy, ani vaše děti.

Přístupnost: 
Zahrada je nedaleko centra Plzně. Snadno se sem dostanete jakýmikoli dopravními prostředky. Přístupná je zespodu od hlavní pokladny, nebo také zhora od Dinoparku z městské části Vinice. Celá Plzeň je plná směrovek na ZOO či Dinopark.

Cena: 
Dospělý zaplatí 120 Kč, dítě a student 90 Kč, pokud jdete pouze do ZOO, pokud se chcete podívat i do Dinoparku zaplatíte za dospělého 190 Kč a za dítě či studenta 130 Kč. Za parkovné na jedno auto pak dáte 50 Kč.

Celkový dojem:
Na ZOO je vidět, že už něco pamatuje. Některé pavilony opravdu potřebují rekonstrukci. Na druhé straně ale musí návštěvník ocenit snahu všech zaměstnanců o inovaci a také o dobré podmínky pro zvířata. Dá se říct, že je zde nepřeberné množství nápadů, které moc nestály, ale jsou velmi efektní. Na druhé straně pak doslova září nový pavilon pro nosorožce a žirafy. To je prostě skvost. Co nás trošku zarazilo, to byl nainstalovaný tank. Je jasné, že Plzeň osvobodil Patton, ale i odpovědným pracovníkům by mělo být jasné, že žirafám i návštěvníkům je to asi jedno :-). Každopádně tato zahrada patří mezi nejlepší v celé republice. Z přístupu vedení zahrady jasně plyne, že pokud by tato zoo disponovala stejným objemem peněz, jako zoo v Praze, byla by těžkou konkurencí.

Rok návštěvy: 2012

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *